cviky na ruky

Videolekcia: Cviky na silné a pevné ruky

Pohyb
Na rovinu. Pekne tvarované a celkovo dobre vyzerajúce paže si nekúpite v obchode. Nemôžete len tak prísť a z regála si tie najkrajšie hodiť do nákupného vozíka. Aby ste mali krásne ruky, musíte ich priložiť k dielu, a to nie len tak ledabolo, ale poriadne nimi zamakať. S lektorkou Nikol Maio vám prinášame dvadsaťminútové video plné cvikov na ruky a trikov zamerané práve na túto partiu.

Naše horné končatiny sú každý deň extrémne namáhané od končekov prstov až po plecia. Nestarať sa o ne je ako nechať stáť luxusný kabriolet so stiahnutou strechou pod vodopádom. Máte super káru, ale už si s ňou poriadne asi nezajazdíte.  

V tejto dobe mobilovej často trávime desiatky minút denne držaním telefónu a stereotypným prechádzaním prstov po obrazovkách. Paže a ramená blokujeme aj v stuhnutých pozíciách sediac na kancelárskych stoličkách. Sme celí stuhnutí a na konci večera dolámaní, o krutých ránach ani nehovoriac. Cviky na ruky, ktoré vám v dnešnom videu ukážeme, sú stávkou na istotu. Platí to však iba v prípade, že ich budete cvičiť, nestačí sa na ne len pozerať. Tieto cviky vaše paže nielen uvoľnia a zbavia ich fyzického diskomfortu, ale budete môcť zase normálne fungovať. 

Všetky sú bez pomôcok, môžete ich cvičiť na podložke alebo na koberci. Nikol ešte zdôrazňuje, že dôležité je po celý čas cvičenia prirodzene dýchať, nezadržiavať dych a mať uvoľnenú čeľusť. Podľa videa si precvičíte celé ruky, podporíte prirodzenú klenbu dlane, uvoľníte prsty, zápästia a paže až po plecia. Zameriate sa aj na hrudník a lopatky, pretože ak sú v dobrej forme, je to polovica úspechu. Pravidelné krúživé pohyby sú pre kĺby veľmi dôležité a okrem uvoľnenia ich aj vyživujú. Do pozornosti vám špeciálne dávame cvik Orlie ruky, pri ktorom si paže doslova „zamotáte“, a tak výborne ponaťahujete stuhnuté trapézy.  

Ak pri niektorých prvkoch pocítite pnutie alebo mravčenie, znamená to, že ruky presilujete. Týmto cvičením príjemne uvoľníte nielen ruky, ale celkovo vám pomôže zharmonizovať telo a možno aj dušu. Ruku na to. 

Autor fota: Gymbee