lepší život

Započúvajte sa do nového podcastu Lepší život

Život, Životný štýl
Podcast Lepší život vám prináša rozhovory s neobyčajnými ľuďmi a audiočlánky, ktoré pre vás môžu znamenať nový impulz alebo dôležitú inšpiráciu. Počúvajte ho vždy, keď potrebujete nový, krajší a lepší pohľad na svet a každodennosť okolo nás.

Prinášame vám nový obsah, ktorým chceme vyjsť v ústrety všetkým, ktorí namiesto čítania preferujú počúvanie. Podcast Lepší život má pre vás audioverzie článkov magazínu Patálie, ale aj originálne rozhovory so zaujímavými osobnosťami z Česka aj Slovenska.

Lepší život je podcast pre každého, kto vidí svet optimisticky a rád si urobí radosť, aj pre tých, ktorí prechádzajú ťažším obdobím a hľadajú podporu a povzbudenie. Vypočujte si epizódy zamerané na zdravý životný štýl, duševné zdravie, ochranu klímy alebo financie. Z rozhovorov sa dozviete o živote inšpiratívnych ľudí, ktorí môžu obohatiť aj vás.

Rozhovory so zaujímavými osobnosťami

prvom diele podcastu nájdete životný príbeh Dany Emingerovej – novinárky, spisovateľky, cestovateľky, expertky na komunikáciu a lektorky kurzov tvorivého písania. Dozviete sa nielen to, aké je to žiť po boku vojnového spravodajcu, ako môžu manželia efektívne fungovať na spoločných projektoch, ale aj ako jej ďalší život ovplyvnilo stretnutie s Arnoštom Lustigom. Napísala o ňom aj knihu Živel Lustig. Ako sa píše kniha, v ktorej sa mieša učebnica svetovej literatúry a tvorivého písania so životnou filozofiou a šteklivými anekdotami Arnošta Lustiga.

Audiočlánky magazínu Patálie

Vyberáme pre vás najzaujímavejšie témy, o ktorých píšeme v magazíne Patálie a pripravujeme ich audioverzie. Dozviete sa napríklad, prečo sa ľudia s chorobou xeroderma pigmentosum nazývajú aj upíri a kde sa nachádza dedina s najväčším počtom prípadov tohto záhadného ochorenia. Čo sa odohráva v hlavách pacientov v kóme alebo ako môže liečiť umelý spánok? Dozviete sa aj o metóde transplantácie baktérií, ktorá pomáha zbaviť sa zapáchajúceho potu alebo prečo sa samovoľne tvoria modriny.

Naše audiočlánky a rozhovory počúvajte v podcastových aplikáciách Spotify, Google Podcasty a Apple Podcasty.

Foto: Pexels.com