Video: Máme pre vás 10 variantov kľukov. Zapojíte sa do „kľukovacej“ výzvy?

Pohyb
18 kľukov – to je minimálny počet potrebný na to, aby ste v tejto disciplíne prešli ako adepti policajného zboru. Tritisíc kľukov – toľko ich za hodinu zvládnu svetoví rekordmani. Ako ste na tom vy? Ak niekde medzi, je to dobré. A my pre vás navyše máme tréningové video, ktoré vás posunie ešte o úroveň vyššie.

Žiadny variant kľukov nie je ľahký. Preto sme pre vás s trénerkou Iris Mango pripravili pyramídový tréning zložený z 10 rôznych kľukov. Niektoré môžete cvičiť rôznymi spôsobmi a sú zamerané na rôzne svalové skupiny.

Získate tak prehľadný návod pre každú úroveň fyzickej kondície a ak budete postupovať podľa odporúčaní trénerky, posilníte svaly a urobíte toľko kľukov, ako ešte nikdy!


„Aby ste si skutočne mohli povedať, že zvládate kľuk, musíte ho urobiť približne 30-krát za sebou,“ hovorí trénerka Iris. To je o niečo viac opakovaní, než sme si predstavovali. 

„Obrovskou výhodou tejto ,kľukovacej‘ výzvy je, že začíname postupne od variantu pre začiatočníkov s oporou lavice alebo steny a od kľukov z kolien, ktoré sú ešte pomerne jednoduché. Zapojiť sa do výzvy a zlepšiť sa v kľukoch tak môže naozaj každý,“ dodáva guráž trénerka.

Na správnu techniku kladie Iris veľký dôraz: „Keď začnú ubúdať sily, skoro každý začne neúmyselne podvádzať. Prehne sa v krížoch alebo vysunie hlavu namiesto toho, aby telo permanentne udržal v pozícii dosky, alebo nerobí kľuky poctivo až k zemi a cvik si tak uľahčuje.“

Keby nad vami stál policajný komisár (alebo Iris), namiesto 8, 9, 10, 11 by ste možno počuli len 8, 8, 8, 8. Počítajú sa totiž iba poctivé kľuky, inak nejdete ďalej!

Ako „kľukovacia“ výzva funguje?

Čaká vás postupne 10 druhov kľukov od tých najjednoduchších až po veľmi náročné. Určite si s nami môžete pre zaujímavosť vyskúšať všetky varianty naraz.

Aby ste sa však mohli posunúť na ďalšiu úroveň svojich fyzických schopností, mali by ste zvládnuť pri každom variante 3 x 10 opakovaní, keď si medzi každou desiatkou môžete dať chvíľku pauzu.

Tešiť sa môžete na jednoduché kľuky s oporou, kľuky z kolien, klasické, tricepsové, deltové až po tie s tlesknutím.

Tak čo, koľko kľukov urobíte? Držíme vám palce!


Chcete sa o správnej technike kľukov dozvedieť viac? Mrknite sa na naše video. 


Prémiový článok

Čítajte viac ZADARMO!

Stačí jednoduchá bezplatná registrácia vašej
e-mailovej adresy a získate prístup ku kompletnému obsahu stránky. Po prihlásení budete získavať body a ďalšie výhody – zľavy na poistenie UNIQA a služby a tovar našich partnerov.
Zaregistrujte sa bezplatne