Stres v práci a doma? Skúste techniku „čmeliaka“

Psychická pohoda
Aj keď je okolo vás poriadny frmol, stačia štyri minúty, aby ste boli úplne v pohode. Indická dychová technika Bhramari, nazývaná aj technika čmeliaka, je ako stvorená na rýchlu relaxáciu v stresových situáciách. Keď nemáte čas ani možnosť dopriať si poctivú relaxáciu, zafunguje ako účinné SOS riešenie, ktoré vám pomôže „utiecť“ nielen pred okolím, ale aj pred vlastnými rušivými myšlienkami. O čo jednoduchšie (a príjemnejšie) prebieha, o to lepšie a vyrovnanejšie pocity u vás navodí.

Lektorka jogy Kristýna Styblíková vám v nasledujúcom videu ukáže, ako na to.  

Ako na to:

  • Pohodlne sa posaďte na stoličku alebo na zem.
  • Zahrejte si dlane trením o seba.
  • Palcami si zapchajte uši.
  • Ďalšími prstami si zakryte oči.
  • Zhlboka sa nadýchnite nosom.
  • Pri výdychu nosom vydávajte zvuk, ako keby ste hovorili písmeno B (bzučivý zvuk), kým nevydýchnete všetok vzduch.
  • Desaťkrát opakujte.

Veľkou výhodou Bhramari je časová nenáročnosť a rýchly nástup účinku. Predĺženie výdychu na maximum naštartuje v mozgu upokojujúce procesy. Bzučivý zvuk navyše natoľko zamestná vašu hlavu a rozvibruje celé vnútro vášho tela, že sa mu po pár opakovaniach úplne poddáte odpojíte sa od okolia aj od vlastných myšlienok. 

 

Chcete vyskúšať ďalšie jednoduché techniky, ktoré vám pomôžu rýchlo sa upokojiť? Naučte sa dych 4-7-8nalaďte sa na prírodu alebo si vyberte jeden z našich deviatich tipov, ako si vyčistiť hlavu.

Prémiový článok

Čítajte viac ZADARMO!

Stačí jednoduchá bezplatná registrácia vašej
e-mailovej adresy a získate prístup ku kompletnému obsahu stránky. Po prihlásení budete získavať body a ďalšie výhody – zľavy na poistenie UNIQA a služby a tovar našich partnerov.
Zaregistrujte sa bezplatne