Video: Proti vráskam bez chémie a chirurga? S tvárovou jogou sa to dá

Psychická pohoda
Vek, stres, únava. Neúprosné faktory, ktoré sa nám vpisujú do tváre v podobe vrások, ovisnutých viečok či kútikov úst. Našťastie existujú spôsoby, ako ich vplyv kompenzovať, napríklad čoraz viac obľúbenejšia tvárová joga. Ako funguje a ako ju cvičiť, poradí akreditovaná lektorka Zuzana Ondrisová.

Ako to funguje

Tvárová joga je kombináciou masáže a cvikov na stimuláciu svalov, pokožky a lymfatického systému. Techniky pomáhajú zrelaxovať preťažované a napnuté svaly anaopak, tonizovať ochabnuté svalstvo tváre, krku, dekoltu či pliec.  

 

„Tak ako si doprajeme cvičenie pri iných partiách tela, aby sme ich udržali v dobrej kondícii, cvičenie je prínosom aj pre našu tvár. Môžeme sa tak vyhnúť dvojitej brade, ovisnutým horným viečkam, zvädnutým kontúram líc aj hlbokým vráskam,“ vysvetľuje Zuzana, ktorá pre vás pripravila krátke video, aby ste si mohli rovno vyskúšať niekoľko cvikov. 

 

12 minút proti vráskam s lektorkou tvárovej jogy Zuzanou Ondrisovou: 

Stačí 10 – 15 minút

10 alebo 15 minút denne vám na tvárovú jogu postačí. Preto je ideálna aj pre tých najzaneprázdnenejších z nás. Rovnako ako pre každého, kto dokáže pre rozžiarenú tvár obetovať chvíľu surfovania po Instagrame„Nepotrebujete na to desiatky cvikov. Ako hovoria Angličania – keep it simplebut effective. Vyberte si takú kombináciu cvikov, ktorú budete stíhať bez väčšieho zásahu do vášho denného programu a ktoré sa zameriavajú na oblasti, ktoré chcete zlepšiť," radí Zuzana.  

 

Čistejšia pleť

Každý pohyb, ktorý svojmu telu doprajeme, rozprúdi krv a lymfu. Platí to aj pre pohyb tváre.  

 

To podľa Zuzky znamená nielen kvalitnejšie okysličenie a hydratáciu, ale aj efektívnejšie odvádzanie toxických látok z tkanív. „Okrem sviežeho pocitu majú ženy často aj čistejšiu pleť, pretože sa pri pravidelnom cvičení zmierni nadmerná produkcia kožného mazu a ustúpia aj problémy s akné. Staršie dámy zase teší, že je ich pleť hebkejšia a jemnejšia.“    

Doprajte si chvíľku pre seba

Okrem prínosov pre vzhľad a pocit fyzickej pohody je tvárová joga skvelým spôsobom, ako vypnúť a zregenerovať myseľ. Pri sústredení sa na cviky, ktoré prinášajú postupné uvoľnenie, sa odpútate od myšlienok na prácu, plánovanie dovolenky alebo plný kôš špinavej bielizne.  

 

„Nepoužívam zrkadlo, pretože nie je dôležité, ako človek pri cvičení vyzerá. Ideálnym časom na cvičenie je pre mňa večer, keď deti zaspia. Do aromalampy nakvapkám pár kvapiek levanduľového oleja, natiahnem nohy, cvičím a masírujem. Chvíľka len pre mňa,“ opisuje Zuzka lákavý relax.  

 

Lepšie držanie tela aj dýchanie

Niektoré typy bolestí hlavy súvisia s napätím svalstva na krku, pliec a tváre. Ak trápia aj vás, môže vám tvárová joga pomôcť, pretože zlepšuje rovnováhu medzi aktivitou a uvoľnením svalov.  

 

Relaxácia tváre pôsobí pozitívne aj na škrípanie zubov a problémy so spánkom„Niektorým ľuďom tvárová joga pomohla zlepšiť držanie tela, pretože pomalé cvičenie prirodzene podporuje správne dýchanie. Veľa ľudí, ktorých poznám, si na tvárovú jogu tak zvyklo, že je už naozaj súčasťou ich každodenného života,“ uzatvára Zuzka.

Prémiový článok

Čítajte viac ZADARMO!

Stačí jednoduchá bezplatná registrácia vašej
e-mailovej adresy a získate prístup ku kompletnému obsahu stránky. Po prihlásení budete získavať body a ďalšie výhody – zľavy na poistenie UNIQA a služby a tovar našich partnerov.
Zaregistrujte sa bezplatne