Dokonalé mobilné hry, ktoré vám pomôžu zbaviť sa stresu

Psychická pohoda
Manipulácia s mobilnými telefónmi často stres skôr prináša alebo aspoň umocňuje. Sú dni, keď ich skoro nepustíme z ruky – okrem príjemných telefonátov riešime aj tie bežné pracovné, nepríjemné, popritom emaily, správy, na ktoré nestíhame odpovedať, a ešte to podľa sociálnych sietí vyzerá, že sme jediní, kto sa práve neopaľuje na pláži alebo neoslavuje povýšenie. Pokúste sa však na to pozrieť inak a zo zlého sluhu si urobte dobrého pána. S týmito mobilnými hrami stres nemá šancu!

Prune  

Relaxačná a antistresová aktivita, ktorú vrelo odporúčajú aj odborníci – nie je nič lepšie ako si vypestovať vlastnú zeleninu či ovocie. Možno však nemáte vlastnú záhradku alebo vám chýba trpezlivosť a nevydržíte čakať, kým vám niečo naozaj vyrastie. Presne preto vznikla hra Prune, ktorú si určite obľúbite. Princíp hry je úplne jednoduchý. Zasadíte si slivku rovno v mobile a necháte ju rásť. Aby to však nebolo úplne jednoduché, musíte zabezpečiť, aby sa strom rozvetvoval vyznačenými smermi. Nič viac, nič menej a k tomu nádherná relaxačná hudba. 

K dispozícii pre Android i iOS 

Anti-stress – relaxačné hračky 

Nadšené recenzie asi hovoria za všetko: Naozaj vydarená! Pre všetky vekové kategórie! Odporúčam!“ Ako už napovedá názov, vnútri tejto aplikácie nájdete kolekciu antistresových hračiek, z ktorých si môžete voľne vyberať. Započúvajte sa napríklad do zvukov bambusovej zvonkohry, pohrajte sa s drevenými škatuľami, nakreslite niečo kriedami. V hre nájdete aj relaxačné jazierko s leknami, veľa tlačidiel, ktoré môžete vyskúšať, vibrácie aj krásny zvukový sprievod. A najväčší bonus? Rozhodne umývanie okien!  

K dispozícii pre Android i iOS 

Chuchel 

Toto je skutočná oddychovka, pri ktorej sa výborne zabavia dospelí aj deti. Hra českého štúdia Amanita Design sa volá Chuchel a jej hlavným hrdinom je skutočne roztomilý oranžový chuchel. Jeho cieľom je poraziť zloducha Chrchľa, a získať tak späť svoju milovanú červenú ligotavú čerešňu. Pri plnení tejto úlohy však musí prekonávať rôzne nástrahy a občas mu v tom pomôže aj tretia postava, Kekel. Hra je veľmi vtipná a spoľahlivo vám zdvihne náladu. 

K dispozícii pre Android i iOS 

Sky: Children Of The Light 

Ak máte radi relaxačné, snové a takmer meditatívne hry, na zážitok z tejto určite len tak nezabudnete. Je to adventúra (hra, v ktorej hlavný hrdina rieši rôzne problémy), budete v nej putovať nádhernou krajinou a snažiť sa oslobodiť ľudské duše. V hre sa zároveň prepojujete s ďalšími hráčmi. Pozor, nejde však o žiadnu akčnú bombu, pripravte sa skôr na pomalé tempo a rôzne herné prostredia, každé z nich vám navodí inú náladu.  

K dispozícii pre Android i iOS 


Viete, že…? K poisteniu zariadenia domácnosti v UNIQA si môžete objednať aj Kybernetické poistenie pre prípad napadnutia alebo zavírenia vášho mobilného zariadenia či domáceho počítača, zneužitia osobných dát a kontaktov, platobných kariet alebo pri poškodení dobrej povesti na internete, kyberšikane a stalkingu. K pripoisteniu dostanete tiež nonstop asistenčnú službu.   

Stále však platí, že najlepšou obranou je prevencia. Aplikácie sťahujte len z overených zdrojov, čítajte recenzie a vždy si dvakrát rozmyslite, kým niekam vložíte údaje zo svojej platobnej karty. 


I Love Hue Too 

Od tvorcov populárnej farebnej skladacej hry I Love Hue pochádza aj I Love Hue Too – vťahujúca psychedelická cesta do sveta farieb, svetiel a tvarov. Rovnako ako v prvom diele aj tu je cieľom hráčov usporiadať farebné mozaikové dlaždice tak, aby tvorili dokonalé spektrá. I Love Hue Too však obsahuje viac ako tridsať úplne nových geometrických vzorov, ktoré ešte hlbšie testujú hráčovo vnímanie farieb a logické myslenie. Táto veľmi minimalistická hra má viac ako 900 úrovní, ktorými sa môžete (ale nemusíte!) pokúsiť prejsť, takže rozhodne bude o zábavu postarané.  

K dispozícii pre Android i iOS 

Flowpaper 

Kreativita je niekedy tým najlepším liekom na melancholickú náladu. Krásne abstraktné dielo, ktoré si sami vytvoríte, vám iste pozdvihne ducha. A nepotrebujete ani maliarske plátno, štetce či farby. Flowpaper je netradičná kresliaca hra, v ktorej umelec tvorí abstraktné línie a vzory iba prstom. Uvidíte, ako sa vybláznite. Ovládanie je veľmi intuitívne, hre môžete venovať toľko času, koľko chcete a vaším dielom sa môžete pochváliť na ploche svojho telefónu. Neváhajte a objavte v sebe Picassa!  

K dispozícii iba pre iOS 

Neko Atsumi: Kitty Collector 

A nezabudli sme ani na milovníkov mačiek a japonskej estetiky. Skúste nalákať do svojej virtuálnej záhrady čo najviac mačiek z ulice. Aby sa však mačkám vo vašej záhrade páčilo, musíte ich nalákať množstvom hračiek, mačacích dobrôt a brlôžkov. Tak kto k vám zavíta? Hra beží aj na pozadí, takže sa stačí vždy párkrát denne pozrieť, kto vás prišiel navštíviť, komu sa u vás zapáčilo a ako sa vaša mačacia rodinka rozrastá. Je to také Tamagotchi s húfom mačiek.  

K dispozícii pre Android i iOS 

Osmos

Upokojuje vás pohľad do temných hlbín vesmíru? Tak to si určite musíte zahrať Osmose! V hre sa pohybujete v takmer prázdnom a chladnom vesmírnom prostredí. V tomto svete platia zákony prírody, a preto veľké subjekty „jedia“ tie menšie. Vy teda musíte postupne zväčšovať svoju kozmickú guľu tak, že pohlcujete menšie a vyhýbate sa väčším. Vypúšťaním plynu zároveň môžete pohyb gule zrýchľovať. Rýchlosť nie je až taká dôležitá, treba sa sústrediť na pokojný prístup a koordinovaný pohyb. Hudobný podkres zážitok ešte umocní, a tak sa budete celý čas kochať nádherným vesmírnym svetom.   

K dispozícii pre iOS alebo na stránkach výrobcu 

Hľadáte aj iný spôsob, ako sa odreagovať a zvládať stresové situácie na jednotku? Tu sa dozviete, ako sa zbaviť stresu v priebehu niekoľkých minút  

Foto: archív výrobcov