Vy preč a doma mačkopes

Bývanie
Domácnosť nie sú len práčky, deti, migrény a taniere. Domácnosť je aj o spolužití s niekým, koho máme často radšej než samých seba. Aj zvieratá, a zvlášť, keď sú celé dni väznené v našich bytoch, chcú svoj život prežiť pekne. Pomôže nám technologický pokrok?

Technológie nám pomáhajú zvieratá kŕmiť, strážiť ich bezpečie či ich len tak zabaviť, keď práve nemáme náladu na hádzanie loptičky. Je to rovnaké ako u detí. Nemáme čas na rozprávku, a tak najrýchlejšie je vopchať im do rúk tablet. Je to odporné, ale pokrok nezastavíš, ani keď je to cesta do pekiel. Používajte ich s rozumom a vyberajte to, čo vám prinesie najviac úžitku – alebo sa len pozabávajte nad tým, aký je svet šialený:

Prečítajte si tiež: Prečo majú Slováci tak radi domácich miláčikov?

Neštekať do búdy
Pet Safe
Protištekacích zariadení je veľa, ale tento maskovaný dizajn vtáčej búdky nás baví. Zavesíte ju na záhrade alebo na dome ako klasickú búdku pre vtáky. Skrátka tam, kde vám štekot psa najviac vadí. Ultrazvukovou búdkou na to miesto zamierite (môže to byť aj cez plot k susedom), a keď štvornožec príde robiť ramená, búdka vydá (pre nás nepočuteľný) zvuk, ktorým Rexa to machrovanie postupne odnaučíte. Majú aj verziu v klasickom technickom dizajne pre domácnosť, ale kto by nechcel mať doma falošnú vtáčiu búdku? Pozor, spúšťa sa to na akýkoľvek zvuk, takže ak bývate pri ceste, na búdku zabudnite. Ale v takom prípade je štekanie asi váš najmenší problém…

Dosah 15 metrov, frekvencia 20 kHz, výkon cca 120 dB, 9V baterka vydrží 2 000 spustení.

Cena cca 50 eur, kúpite napríklad tu.

Splachovací záchod pre mačky
Litter-Robot III
Koho by bavilo čistiť mačací záchod. Prečo ale teda nekúpiť záchod robotický? Toto je vždy čistá mačacia toaleta, čo je skvelé, ak máte viac mačiek a každá chce mať pod sebou vždy čisto. Nebudú potom mať potrebu potrestať vás močením do vašej postele. Litter-Robot Open Air sa sám vyčistí automaticky, zbaví sa zápachu a odpad odvedie do odpadového boxu. Je v tom pohybový a váhový senzor, takže po odchode mačky sa to vyčistí podobne ako pánsky pisoár. Teda trochu inak.

Potom čo mačka odíde, otočí sa to ako miešačka na betón, a tým oddelí výkaly od podstielky.

Uhlíkový filter proti zápachu vydrží mesiac, má to aj nočné osvetlenie. Existuje aj verzia komunikujúca s mobilom, ale tú u nás nezoženiete.

Tento futuristický StarTrek kúpite cca za 660 eur tu.

Recenzia v angličtine je tu:

Prvá erotická hračka pre psov
Hot Doll
Na Patálii občas nájdete články riešiace problémy s ľudskou sexualitou. Prečo ale zatvárať oči pred tým, že aj pes môže mať svoje potreby a z tých neukojených vyvinuté traumy. Kastrácia nie je práve elegantné riešenie a psie útulky sú pomaly preplnenejšie než Bangladéš. Vo Francúzsku vymysleli túto podivnú hračku. Základným materiálom je príjemný PE plast s vysokou hustotou a nožičky s protišmykovou úpravou, takže pred vami miláčik nebude jazdiť po plávajúcej podlahe sem tam, práve keď budete pozerať s partnerom romantický film.

Vnútri je vyberateľná silikónová vložka a celá tá vec sa dá na patričnom mieste zazátkovať, takže u zvedavých návštev nebude vzbudzovať rozpaky. Veľkosť je univerzálna jedna (pre psov 22-46 cm v kohútiku).

Ale zato je umelá sučka k dispozícii v čiernej a bielej farbe, zrejme podľa rasového vyhranenia vášho Dunča.

Kúpite napr. tu z Česka za 400 eur – na Slovensku sme ju ani nenašli.

Dvierka s mikročipom
Pet Safe
Bývate na dedine, chcete, aby vaša mačka behala vonku, ako sa jej zachce, a zaobstaráte jej také tie malé dvierka do dverí ako z amerického filmu. Lenže čo sa nestane, dovnútra vám začali liezť aj nepozvané návštevy a pre pocit bezpečia to teda nie je to pravé orechové. Máme riešenie. Dvierka so zabudovaným snímačom RFID čipov, ktorý spozná, či ide o toho správneho obyvateľa. Stačí bežný čip, aký vaše zviera už má. Na stránke výrobcu si môžete overiť, či je kompatibilný. Umožňuje naprogramovanie až 40 čipov, čo nám príde na garsónku aj celkom dosť. Určené pre zvieratá do 8 kg, baterka vydrží rok.

Pre najbežnejší typ mikročipu DX-B (15 číslic).

Najmenšiu veľkosť kúpite za približne 60 eur tu.

Cosplay kostým a záchranná vesta
No dobre, toto nie je nič futuristické, ale obyčajný kostým pre psa. Ale nám sa páči.

Kúpite na nemeckom Amazone za 8 eur.

A rovno k tomu môžete prihodiť aj plávaciu vestu so žraločou plutvou tu za 32 eur.

Nehádajte sa o jedlo
SureFeed Mikrochip
Funguje podobne ako dvierka vyššie. Len s tým rozdielom, že nejde o preskakovanie ohňa, ale o niečo oveľa dôležitejšie: o žrádlo! Hodí sa, ak máte doma viac zvierat a potrebujete ustrážiť, aby všetko nezožral len alfa kus.

Okrem obmedzenia kradnutia z misky sa hodí napríklad na dávkovanie liekov, špeciálne diéty atď.

Automat podľa čipov spozná jednotlivé zvieratá a dáva im podľa toho jedlo. Je možné nastaviť 3 rýchlosti zatvárania (podľa toho, aké veľké sú bitky o jedlo). Misky sú utesnené, takže žrádlo vydrží dlhšie čerstvé a navyše ho to ochráni aj pred hmyzom. Spozná až 32 zvierat, ale aby bolo jasné, pre každé potrebujete inú misku / prístroj, čo je samozrejme otrava.

My preč, doma kamera
Petcube Play smart
Interaktívna kamera. Nielen pre sliedenie a pozorovanie vašich maznáčikov, kým ste preč z domu. Môžete na nich hovoriť a tiež sa na diaľku hrať. Má totiž zabudovanú laserovú hračku alias ukazovátko, vrátane automatického režimu. 

Ovláda sa na diaľku z mobilu a oproti ostatným podobným zariadeniam to nie je hnusné. Môže tak stáť na významnom mieste v obývačke a vy sa nemusíte za nič hanbiť.

Video v HD kvalite 1080p, širokouhlý záber 138°, funkcia nočného videnia, laser, detektor zvuku a pohybu.

Kúpite za 329 eur tu:

A tu recenzia, podľa ktorej to vlastne vôbec nefunguje 🙂

Vodítko pre excellistov
Petkit GO
Pre tých, ktorí prepadli trendu merania svojho spánku, krokov, prdov aj gramov potravy. Sebci, ale čo váš úbohý pes? Mysleli ste aj na neho? Aj ten má nárok na svoj pekný online graf a štatistiky. Vodítko meria čas vychádzky, vzdialenosť…

Dĺžka 4,6 metra, prepojenie s mobilom pomocou Bluetooth, LED svetlo.

Cena: 92 eur. Viac tu:

Video s pomätenou slečnou, ktorá si nie je istá, či urobila na vychádzke dosť krokov, je tu:

Hoď mi maškrtu!
Petcube Bites Smart
Hovoriaca kocka je pre vás málo? Jasné, chcelo by to skôr nejakú odmenu. Toto je dávkovač maškŕt na diaľku. Pozriete sa cez kameru (potrebná je Petcube vyššie) na to, či váš miláčik nehnevá a či práve nevyžiera chladničku, a môžete mu na diaľku zanadávať alebo naopak vystreliť zo zásobníka až 100 jeho obľúbených pochúťok. Video v HD kvalite 1080p, širokouhlý záber 138°, funkcia nočného videnia, maškrty do veľkosti 2,5 cm.

Cena 420 eur, napr. tu.

Hoď mi loptu!
iFetch Too
Nielen žrádlom je pes živý: tiež maškrtami a močením. A vlastne áno, ešte hrou. Automatický vrhač loptičiek nie je ani tak určený na to, keď musíte byť v práci a pes sa nudí doma. Je to skôr určené pre leňochov, ktorých nebaví hádzať oslintané veci stále dookola a radšej si čítajú Prousta alebo Bravo. iFetch je na baterky, takže si ho môžete vziať von a urobiť svojmu chlpáčovi radosť letiacou loptičkou. Na jedno nabitie zvládne až 300 odpalov.

Cena od asi 220 eur, napr. tu.

Nuž a ak už ste toľko investovali do maznáčika, môžete si ho tiež poistiť. Jeho bláznenie totiž nemusí vždy dopadnúť dobre, a tak sa poistenie môže hodiť. A napokon, zažili ste už zničený byt s rozhryzeným nábytkom? Ten váš si poistku priam pýta – ešte kým je v dobrom stave!

#Jan Strmiska

Prečítajte si tiež: Domáci maznáčikovia sa od nás môžu nakaziť chorobami. Ktoré sú im hrozbou?