Videolekcia: Masáž tenisovou loptičkou je mečbal proti bolesti

Pohyb, Psychická pohoda
Tenisák, raketa a sieť. Teraz nehovoríme o jednom z najpopulárnejších športov, ale o perfektnej trojkombinácii na uvoľnenie bolesti. Tenisová loptička je totiž skvelá masážna pomôcka, ktorá vás zachráni, keď vás trápia stuhnuté svaly. A najlepšie na tom je, že už nič a nikoho nepotrebujete. Teda, až na lektorku terapeutickej jogy Nikol Maio v našom videu, ktorá vám ukáže, ako na to.

Použitím loptičky ako masážneho nástroja stimulujete myofasciálne spúšťacie body, inými slovami zatuhnuté a bolestivé svalové uzly (tzv. trigger points). Masážou týchto bodov dochádza k ich uvoľneniu a celkovému pocitu úľavy. Tenisovou loptičkou navyše dané miesta spracujete oveľa lepšie než prstami či palcami, okrem toho na veľa bodov, napríklad na chrbte, rukou vôbec nedočiahnete. S tenisákom je to však úplne iná hra, oveľa presnejšia. 

Lektorka Nikol vám v krátkej videolekcii ukáže, ako si rozmasírovať stuhnuté, napäté a boľavé miesta na chrbte, pleciach, zadku alebo chodidlách.

Neváhajte, kliknite na video a naservírujte si úľavu.

Prémiový článok

Čítajte viac ZADARMO!

Stačí jednoduchá bezplatná registrácia vašej
e-mailovej adresy a získate prístup ku kompletnému obsahu stránky. Po prihlásení budete získavať body a ďalšie výhody – zľavy na poistenie UNIQA a služby a tovar našich partnerov.
Zaregistrujte sa bezplatne