Videolekcia: Buďte rýchli ako šelma

Pohyb
Tentoraz sme pre vás pripravili skutočnú výzvu. Dynamický tréning, vďaka ktorému nadobudnete schopnosti divých šeliem: rýchlosť, postreh, silu a svižnosť. Tie oceníte každý deň. Od chytania mäsiarky za letu po vybalansovanie hroziaceho pádu alebo šprintu do roboty, keď zaspíte. Tento tréning vybičuje vaše telo k lepšiemu výkonu, takže skočte na „play“ a už vás nič nezaskočí.

Lekcia od trénerky Iris Ledviny sa skladá z 5 dvojcvikov, ktoré budeme štyrikrát opakovať, a to po 30 a 20 sekundách. Medzi každým cvikom bude polminútová prestávka na vydýchnutie. Keby pre vás bolo cvičenie príliš intenzívne, kedykoľvek môžete video zastaviť. Nebojte sa, schopnosti šeliem sa prebúdzajú postupne. Uvidíte, že s každým tréningom sa budete zlepšovať. Na konci vás už nezastaví nič, ani kľuky s preskokom (to je totiž extra kategória, skúšali sme ich na vlastnej koži). Pripravte sa, ideme na to.

Veľkou prednosťou dynamického tréningu je jeho všestrannosť. Zahŕňa plnú škálu pohybu z hľadiska rýchlosti, smeru a dynamiky. Obsahuje nielen strečingovú, ale aj posilňovaciu a kardio zložku. Je náročný, ale výsledok stojí za to. Okrem lepších fyzických schopností má aj tieto benefity:

  • Prebudíte sa, zahrejete sa a spálite kalórie: Dynamický tréning napumpuje kyslík do svalov a zvýši tak ich teplotu, čo umožňuje využiť ich plný potenciál. Ide aj o účinnú metódu, ako spáliť prebytočné kalórie.
  • Trénujete aj mozog: Nedostanú zabrať iba svaly. Tento druh tréningu vyžaduje rýchlu reakciu, čím sa zlepšuje váš postreh. Pomáha tak nervom a mozgu efektívnejšie spolupracovať.
  • Predchádzate zraneniu: Zlepšuje sa mobilita svalov, väzov a kĺbov. Spolu s lepším postrehom a koordináciou ide o ideálnu kombináciu, vďaka ktorej sa vyrovnáte i s nečakaným pádom bez toho, aby ste sa zranili.
Prémiový článok

Čítajte viac ZADARMO!

Stačí jednoduchá bezplatná registrácia vašej
e-mailovej adresy a získate prístup ku kompletnému obsahu stránky. Po prihlásení budete získavať body a ďalšie výhody – zľavy na poistenie UNIQA a služby a tovar našich partnerov.
Zaregistrujte sa bezplatne