ranné cvičenie

Tréning pre lepší deň: Máte za sebou zlú noc? Ranné cvičenie je výborný životabudič

Pohyb
Vstali ste ráno ľavou nohou? Tak si na ňu hneď obujte tenisku a uvidíte, ako pookrejete. Prečo? Pretože to naj, čo pre seba môžete po zlej noci urobiť, je zacvičiť si. Nakopne vás to viac ako trojité espresso a malátnosť, únava aj zlá nálada budú preč.

Stáva sa to každému – nálada nafigu a pretože ste sa celú noc v posteli točili z boka na bok ako rotačka v tlačiarni, ste celí dolámaní. Že by ste mali práv teraz vstať a začať sa hýbať je to posledné, na čo sa vám chce myslieť. Presne to vám však odporúčame. A nebojte sa, nezbláznili sme sa, veď výskumy jasne hovoria, že spánková deprivácia preukázateľne súvisí s horšími výkonmi. Ľahký tréning v podobe ranného cvičenia je jeden z najlepších spôsobov, ako povzbudiť unavený mozog. Prekonajte predsudky, zacvičte si a uvidíte, že hlava aj telo komfortne prepnú do módu bdelosti. Aké ráno, taký deň.

20-minútový tréning

Máme pre vás dvadsaťminútový ranný tréning, ktorý funguje ako prvá pomoc po noci, keď ste sa bohvieako nevyspali. Ide o pomalé ranné cvičenie, počas ktorého sa rozohrejete, ponaťahujete a postupne rozprúdite jednotlivé partie tela, aby ste sa hneď zrána dostali do formy. Cvičiť môžete vlastným tempom. Ak vám chýba kondička, alebo… dobre, tak na rovinu…, ak ste úplne zabití, stačí menej opakovaní a pomalšie tempo. Cieľom nie je lámať osobné rekordy, ale aktivovať svaly, povzbudiť mozog a zlepšiť si náladu na nadchádzajúci deň.

Video: Fitness lekcie s trénerkou Hankou Škarabelou – prebuďte celé telo ranným cvičením

Nedovoľte minulej noci, aby vám zničila nový deň. Dnešok bude taký, ako si ho urobíte.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Najlepšie cvičenie na lepší spánok: https://patalie.cz/videolekce-nejlepsi-cviceni-pro-vas-spanek. Alebo tiež, aby ranné cvičenie nebolo pre telo mučenie – odporúčania fyzioterapeutky na ranné aktivity: https://patalie.cz/video-aby-ranni-cviceni-nebylo-tela-muceni

Autor fota, videá: Gymbee

Prémiový článok

Čítajte viac ZADARMO!

Stačí jednoduchá bezplatná registrácia vašej
e-mailovej adresy a získate prístup ku kompletnému obsahu stránky. Po prihlásení budete získavať body a ďalšie výhody – zľavy na poistenie UNIQA a služby a tovar našich partnerov.
Zaregistrujte sa bezplatne