AXA Patalie.sk Patalie.sk poistka proti nude
f

Odoberajte náš newsletter

Nič to nestojí a už vám nikdy neutečie žiadny prima článok.
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

hľadať

KVÍZ: K akej psychickej chorobe máte najväčšie sklony?

Paranoik, neznesiteľný narcista, alebo kto vlastne ste? Zistite to teraz!

 

Použili sme vynikajúce testy bývalého agenta FBI Joea Navarra, zapracovali pripomienky českého psychológa a zostavili sme kvíz, v ktorom zistíte, či náhodou nemáte blízko k niektorej z neznesiteľných a nebezpečných osobností.

Kto je autorom bestselleru Nebezpečné osobnosti, z ktorého sme použili časť testov? Joe Navarro pôsobil dvadsaťpäť rokov v službách FBI ako zvláštny agent kontrarozviedky a poradca pre neverbálnu komunikáciu. Tento špecialista na profilovanie páchateľov je tiež autorom obľúbených hitov Ako prekuknúť druhých ľudí, Ako prekuknúť kolegov i obchodných partnerov alebo Ako spoznať, keď vám niekto klame. Všetky si môžete zaobstarať z nakladateľstva Grada.

 

Náš kvíz sme upravili, aby ste mohli otestovať sami seba. Knižka je naopak postavená tak, aby ste mohli otestovať ľudí naokolo, takže ju berte ako pokračovanie nášho kvízu. No a keď vám vyjde, že by ste si na niekoho mali dávať bacha, autor vám v nich tiež poradí, ako sa jeho či jej vplyvu brániť.

Možno sa vám zdá, že hovoríme o nejakej zdanlivo úzke skupine psychopatov, ktorých vídame možno tak vo filmoch. Ale nenechajte sa mýliť. V skutočnosti sa s nimi zrejme stretávate aj vy vcelku bežne, v každodennom živote. Sú to vaši šéfovia, príbuzní aj partneri. A môžete to byť aj vy sami alebo kúsok z vás. No a preto tu máme tento kvíz. Aby ste to vedeli nastopro.

Ak odpovede necítite úplne presne tak, ako sú napísané, označte najbližšiu odpoveď k vášmu postoju:

Share the quiz to show your results !


Len nám ešte povedzte kto ste a my vám prezradíme výsledok!

KVÍZ# K akej psychickej chorobe máte najväčšie sklony? Jsem %%personality%%!

Upozornenie: Pretože sme po všetkých tých článkoch a rozhovoroch (nazrite sem) začali brať psychické poruchy dosť vážne, musíme uviesť, že hoci sme tento kvíz konzultovali s odborníkmi a pripravovali ho naozaj starostlivo, neberte ho smrteľne vážne. Je to predsa len skôr zábava. Skutočný posudok vám môže dať len odborník po osobnom rozhovore a vyšetreniach.

Ak vám z niekoho vo vašom okolí naskakuje husia koža, kúpte si knihu Joea Navarra a Toni Sciarra Poynter. Nájdete tam, ako zistiť, či je vážne nebezpečný. A tiež rady, ako s ním vychádzať. A prežiť. A ak sa zaregistrujete k odberu nášho newsletteru (na stránke dole), môžete túto príma knižku vyhrať!

#Jan Strmiska

A ak ste to už neurobili, určite navštívte náš portál o duševnom zdraví a simulátor duševných porúch: Psychoprojekt: Zošalieť môžeme všetci.

Vyzkúšajte tiež: Zistite svoj index nešikovnosti

Postarajte sa o svoju rodinu, pokiaľ môžete.

Život vám môže skomplikovať nielen úraz, ale aj dlhšia choroba. Aj keď si myslíte, že ste ako rybička. Nechajte nám svoje meno, telefón a profík z poisťovne AXA sa vám čoskoro ozve.

Udeľujem súhlas spoločnostiam finančnej skupiny AXA na Slovensku, tj.: AXA životní pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu, AXA pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu, AXA investiční společnost a.s., organizačná zložka Slovensko, AXA d.d.s., a.s., AXA Management Services s.r.o., organizačná zložka Slovensko so spracúvaním osobných údajov v rozsahu: meno a priezvisko, telefónne číslo s cieľom:

- ponúkať produkty týchto spoločností,
- zasielať obchodné oznámenia (elektronickou formou ponuky produktov a služieb),
- automatizovaného spracúvania osobných údajov kvôli prispôsobeniu obchodnej ponuky mojim individuálnym potrebám,
- poskytnúť osobné údaje v rovnakom rozsahu obchodnému partnerovi AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o.,
- prieskumu trhu a spokojnosti s využívanými produktmi a službami,
pričom takýto súhlas udeľujem na obdobie trvania zmluvného vzťahu s ktoroukoľvek z vymenovaných spoločností a následne aj na obdobie 5 rokov po skončení takéhoto zmluvného vzťahu. Ak sa nestanem klientom žiadnej zo spoločností AXA, udeľujem súhlas na obdobie 5 rokov od tohto udelenia.
Ďalej by sme Vás chceli informovať, že poskytnutý súhlas je dobrovoľný a môžete ho kedykoľvek odvolať, buď telefonicky na AXA linke +421 2 2929 2929, e-mailom na info@axa.sk, alebo písomne na adrese AXA, Kolárska 6, 811 06 Bratislava.
Zároveň potvrdzujete, že ste sa oboznámili s textom Informačného memoranda. Jeho znenie nájdete na webovej stránke AXA, na www.axa.sk/osobne-udaje/. (skrýt text)