Inšpirujte sa: Ako v Deň leňošenia odpočívajú zvierací leňosi.

Psychická pohoda
Kto nič nerobí, nič nepokazí! Pri príležitosti Dňa leňošenia sa s nami pozrite na tie najlenivejšie zvieratká. Tie rozhodne veľkú časť dňa nič nepokazia.

Panda 

Nestresovať sa z ničnerobenia? Na to sú odborníkmi pandy, ktoré sú známe svojou flegmatickou povahou. Spia až 10 hodín denne a zdriemnu si takmer kdekoľvek, najradšej  

v korunách stromov. Keď sú hore, trávia väčšinu času jedením bambusu, zjedia ho až 20 kg! Pri toľkom spaní a jedení sa tomu množstvu ani nemôžeme čudovať.  

Hroch 

S nespavosťou nemajú hrochy problém, každý deň prespia 16 až 20 hodín. Na súši ich často uvidíte, ako sa vyhrievajú na slnku a driemu vo veľkých skupinách. Majstrovsky zvládajú spánok aj vo vode, hlavu vystrčia nad hladinu, aby pohodlne dýchali a pritom stále odpočívali. Okrem „náročného“ spánku trávia aspoň tri hodiny v kuse jedením trávy. Jesť, spať, jesť, spať – to je recept na spokojný hroší život.  


Pre veľa zvierat je lenivý deň každý deň, bdejú totiž len pár hodín. No nie je to sen? 


Leňoch 

Majstrom v leňošení je aj leňoch. Už z jeho mena vyplýva, že rýchly pohyb mu asi nič nehovorí. Leňochy spia až 20 hodín denne a pohybujú sa len vtedy, ak je to nevyhnutné. Takže ak neviete, čo skôr, zoberte si príklad z leňochov a trocha spomaľte.  


Prečítajte si tiež: Nespia len zúfalci. Odštartujte svoju spánkovú revolúciu 


Koala 

Koaly prespia skoro celý deň, hore sú iba dve až šesť hodín denne. Ich dlhý spánok má na svedomí potrava, a to konkrétne listy eukalyptu, ktoré obsahujú toxíny a majú vysoký obsah vlákniny – práve preto tieto vačkovce spotrebujú veľa energie na trávenie. Inšpirujte sa koalami a doprajte si pravidelný spánok po obede, zlepšíte si činnosť mozgu a dobijete baterky. 


Eukalyptus je veľmi aromatický strom. V minulosti sa táto rastlina považovala za všeliek. Jeho listy sa používajú najmä na čistenie ovzdušia pri respiračných ochoreniach alebo horúčke. 


Prasa 

Aj prasiatka nás môžu inšpirovať – okrem ich apetítu sú zaujímavé aj ich spánkové návyky. Spia totiž až 14 hodín denne a ako spoločenské zvieratá sa pri popoludňajšom šlofíku radi pomaznajú so svojimi blízkymi. Ich obľúbenou aktivitou, ktorá ma aj blahodarné účinky, je váľanie sa v bahne – výborne detoxikuje telo a pomáha pri reumatických ochoreniach.  

Už ste nasali odpočinkovú atmosféru a máte chuť sa po výdatnom nedeľnom obede vyvaliť, žerie vás však svedomie, že vám stojí práca v záhrade? Odkukajte umenie leňošiť, ako to dokážu zvieratá, a skúste chvíľu iba tak nič nerobiť. Nič nepokazíte a ešte si zaslúžene oddýchnete.