dlhá cesta autom

Čaká vás dlhá cesta autom? Týchto 6 vychytávok vám ju spríjemní

Auto a mobilita
Vaše dovolenkové plány síce nepoznáme, ale ak sa do cieľa plánujete vybrať autom, poradíme vám, ako si zaistiť pohodlie aj počas horúcich letných dní.

Espresso ako od baristu

Radi začínate deň čerstvou a kvalitnou kávou? Nemusíte sa jej vzdávať ani počas dlhej cesty autom na dovolenku. Povzbudzujúci mok si môžete dokonca vychutnať bez toho, aby ste sa zastavovali na pumpe a platili zaň nekresťanské peniaze. Internet ponúka milovníkom kávy veľa zaujímavých doplnkov, len máloktorý z nich však môže konkurovať maličkému ručnému kávovaru Handpresso. Prístroj má prípojku do 12 alebo 24 V zapaľovača, vďaka ktorej ohrejete vodu priamo v kávovare, sám sa natlakuje a chutné espresso si môžete vychutnávať už po stlačení jediného tlačidla.

Ach, tá vôňa

Omrzeli vás tradičné vône do auta a obligátnu vanilku alebo citrón už nemôžete ani cítiť? Vyskúšajte éterické oleje. Ak si vyberiete ten správny, nielenže môže znížiť hladinu stresových hormónov, ale zvýši aj bdelosť a sústredenie. Rozmarín alebo citrónová tráva vám zas spoľahlivo zlepšia náladu. Nakvapkajte pár kvapiek na obyčajný drevený štipec na bielizeň a pricvaknite ho k mriežke ventilátora. Účinok závisí od intenzity oleja, olej väčšinou vydrží voňať jeden až dva dni.

Čistý vzduch skoro ako na horách

Ak budete chcieť byť ešte viac in, vyskúšajte špeciálnu čističku vzduchu určenú priamo do auta. Eliminuje nepríjemné pachy a tým, že zabíja škodlivé baktérie, zabraňuje šíreniu chorôb. Praktické prenosné zariadenie zaistí svieži a zdravý priestor na cestách pre vás a vašu rodinu vrátane chlpatých členov domácnosti. Okrem toho, že ho ocenia vodiči alergici a fajčiari, čistejší vzduch vnútri auta pozitívne pôsobí proti únave a pomáha sa lepšie sústrediť.

Dlhá cesta autom a potreba prespať na jeho streche? Žiadny problém

Vyrážate na roadtrip a premýšľate, kde budete nocovať? Riešením môže byť autostan. Už si nemusíte robiť starosti kedy a kde zložíte hlavu. Autostan zaistí príjemný nocľah za každých okolností.

Stačí ho len nainštalovať na strešný nosič auta, inštruktáž dostanete už v požičovni. Príprava stanu na prenocovanie je blesková – párkrát otočíte kľukou v streche a strecha sa zdvihne do požadovanej výšky. Potom už stačí iba zvnútra vytiahnuť rebrík. Spanie v stane na streche auta je pohodlnejšie než v obyčajnom stane. V strešnom boxe je uložený nielen samotný stan s nepremokavou laminátovou strechou, ale aj lôžkoviny a komfortné matrace.

Vzduchové lôžko raz-dva

Ak sú na vás autostanové vychytávky až príliš netradičné, vyberte si aspoň nafukovací matrac, aj ten vám nocovanie počas dlhých ciest v aute výrazne spríjemní. Stačí sklopiť zadné sedačky a vytvoriť si tak plochu na spanie. Matrac bleskovo nafúknete kompresorom.

Ušetrite si čas aj nervy

Ženy a ich večné hľadanie kabelky radšej nebudeme ani komentovať. Aspoň v aute však môžu byť tieto situácie minulosťou. Stačí na to obyčajná karabína. Karabínu zapnite za držiak hlavovej opierky a jednoducho do nej pripevnite ucho kabelky. Kabelku budete mať neustále poruke a keď budete na pumpe hľadať peňaženku, nebudete panikáriť.

Čo ďalej?

Radi cestujete autom a prajete si, aby bola cesta čo najpríjemnejšia? Porozmýšľajte, či by sa vám nehodila niektorá zo šikovných vychytávok. Okrem nich vám však pred dlhšou cestou v aute v prvom rade odporúčame nechať si vozidlo skontrolovať v autoservise alebo si vybaviť asistenciu pre prípad poruchy. Prajeme vám šťastnú a bezpečnú cestu!

Autor fota: Pexels.com