Dana Emingerová

Dana Emingerová a jej osudové stretnutie
s Arnoštom Lustigom

Rozhovory
Vypočujte si prvú epizódu podcastu Lepší život, v ktorej sa venujeme životnému príbehu Dany Emingerovej - novinárky, spisovateľky, cestovateľky, odborníčky na komunikáciu a lektorky kurzov tvorivého písania. Dozviete sa nielen to, aké je to žiť po boku vojnového spravodajcu, ako môžu manželia efektívne pracovať na spoločných projektoch, ale aj to, ako jej ďalší život ovplyvnilo stretnutie s Arnoštom Lustigom.

Dana Emingerová je inšpiratívna žena, s ktorou by ste sa mohli rozprávať celý deň. Má všetko, čo je dôležité pre Lepší život: rozvahu, životné skúsenosti, zmysel pre humor, správne hodnoty a odvahu a bojovnosť, keď ide do tuhého. Ako manželka vojnového spravodajcu toho musela veľa prekonať. Je písanie remeslo alebo umenie? Alebo terapia? Ako spisovateľ Arnošt Lustig formoval Danu ako svoju nadšenú nasledovníčku? Počúvajte a možno sa rozhodnete písať aj vy. Podľa Dany to dokáže každý! 

Stretnutie s Arnoštom Lustigom začalo veľkú kapitolu v živote Dany Emingerovej.  Spoločne začali školiť firemných zamestnancov, ako sa zmysluplne písomne vyjadrovať. “Semináre s ním boli neuveriteľná zábava, obrovská smršť skvelých rád, ako písať, prehľad najlepších autorov svetovej literatúry, exkurz do antickej filozofie, na ktorej je založená európska kultúra. Do toho rozprával šialené historky z koncentráku. A keď nevedel kadiaľ kam, tak prešiel k hrozne sprostým vtipom,” rozpráva Dana o svojich zážitkoch s Arnoštom Lustigom.  

Podcast Lepší život si môžete vypočuť v podcastových aplikáciách.