Štvornohí hrdinovia alebo psíky v akcii

Život, Životný štýl
Ak váhate, či sebe alebo svojmu dieťaťu zaobstarať psa, pomôžeme vám sa rozhodnúť. Pes je totiž najlepší priateľ človeka. Domáci miláčikovia to s nami myslia vážne. Mohli by sme sa od nich učiť. Zoznámte sa so skutočnými hrdinami, ktorým dvojnožci vďačia za svoje životy. Možno zachránia i ten váš! Krvavý omyl Američan Jack Farell sa […]

Ak váhate, či sebe alebo svojmu dieťaťu zaobstarať psa, pomôžeme vám sa rozhodnúť. Pes je totiž najlepší priateľ človeka. Domáci miláčikovia to s nami myslia vážne. Mohli by sme sa od nich učiť. Zoznámte sa so skutočnými hrdinami, ktorým dvojnožci vďačia za svoje životy. Možno zachránia i ten váš!

Krvavý omyl
Američan Jack Farell sa jednej noci zobudil bolesťou a zistil, že je celý od krvi. A jeho pes Max drží v tlame jeho poranenú ruku. Okamžite zavolal tiesňovú linku s tým, že na neho zaútočil jeho vlastný pes. „Myslel som si, že ma Max napadol,” tvrdil Jack. Neskôr mu došlo, ako sa nepekne mýlil. Záchranári mu vysvetlili, že v dome začal unikať plyn a on omdlel. Nemecký ovčiak sa snažil svojho pána zobudiť. Škrabal ho labkami po tvári, ale neúspešne. Jack sa neprebral. Max na nič nečakal, scvakol v tlame jeho ruku a ťahal ho z domu von. „Zachránil mi život, je to hrdina,” povedal neskôr novinám o svojom miláčikovi Jack.

Anjelská jazda
Vtedy jedenásťročný chlapec, Austin Forman, sa hral za domom, ktorý sa nachádzal kúsok za mestom Bar Boston v Kanade. Chlapcov pes, ktorý počúva na meno Anjel, sa začal zrazu chovať čudne. „Nervózne okolo mňa pobehoval a prestal vrtieť chvostom,” tvrdil malý Austin. Po chvíli sa udiala neuveriteľná udalosť.

Oproti chlapcovi sa rozbehla puma. Zlatý retríver na nič nečakal a postavil sa pred chlapca.

Šelma sa teda pustila do boja s Anjelom. Chlapec utekal za rodičmi, tí privolali pomoc. Spolu s lekárskou službou prišiel i strážnik, ktorý pumu zabil. Zaujíma vás, či útok šelmy psík-hrdina prežil? Urobíme vám radosť. Zverolekári Anjela zachránili.

Chrbtový knockout
Austrálčan Rhys Clayton zdvihol ruku na svoju ženu vnútri ich domu. Ako sa neskôr ukázalo, nebolo to po prvýkrát. Stalo sa to dokonca pred zrakmi ďalších členov rodiny. Smutné na tom je, že nikto z nich nezasiahol. Všetci sa len pozerali, ako násilník bije svoju partnerku. Rhys po chvíli ženu odtiahol von na ulicu. Kopal do nej a fackoval ju. Našťastie sa po chvíli objavil niekto, kto násilnému činu zabránil. Bol to túlavý pes, strednej veľkosti. Skočil násilníkovi na chrbát a začal ho hrýzť. Bitku so psom si všimli okoloidúci a zavolali políciu.

 „Pes zasiahol práve včas, násilník ženu mohol ubiť na smrť,” prezradil strážnik.

Rhys Clayton bol zatknutý. Odpykal si trojmesačný trest v cele. To je celkom málo, nemyslíte?

Neschopná babička
Trojročná Júlia išla so svojou babičkou na prechádzku. Vzdialili sa od ich rodnej poľskej dedinky Pierzwin. Dievčatko malo na babičku príliš rýchle nôžky. Stará pani ju na chvíľku stratila z dohľadu a problém bol na svete. Júlia zrazu zmizla. Babička bola v koncoch. Vonku mrzlo. Všetci z dediny sa o dievčatko strachovali a hľadali ju. Pripojili sa k nim i záchranári. K dieťaťu sa po ceste pridal zatúlaný pes. Kríženec. Celú cestu sa tlačil k dievčatku a zohrieval ju. „Počuli sme v diaľke vytie psa. Vydali sme sa tým smerom a konečne sme Júliu našli. Ležala celá premočená so psíkom v kríkoch,” tvrdil záchranár. Dievčatko bolo nájdené v lese, zhruba 4 kilometre od Pierzwinu.

#Eva Vogelová