Čo si nepoistíš, to nemáš! Všetko sa dá poistiť

Financie
Čo by ste si chceli v živote poistiť? Zdravie, psíka, dom? Nie ste jediní... Už vám však niekedy napadlo, že si dáte poistiť napríklad... zadok? Alebo nohy? Že nie? Ak túžite po niečom pozoruhodnom až bizarnom, inšpirujte sa u celebrít! Nejedna z nich už nekonvenčné poisťovacie nápady aj zrealizovala. Budete vyvaľovať oči, a preto bacha – nechcete si ich pred čítaním radšej poistiť?

BETULKA ŠKAREDUĽKA? S MILIÓNOVÝM ÚSMEVOM!

America Ferrara sa preslávila ako Škaredá Betty. Dievča s neprehliadnuteľným strojčekom a okuliarmi, za ktoré by sa nehanbil ani Miro Žbirka v najhlbších osemdesiatych rokoch. V roku 2007 ju práve na základe tejto roly kontaktovala spoločnosť zameraná na predaj dentálnych produktov, a „škaredá Betty“ sa tak stala tvárou ich kampane. Počas tejto spolupráce „Betty“ nenechala nič na náhodu. Rozhodla sa poistiť, a to poriadne – jej poistka kryla nielen chrup, ale aj ďasná, a to na rovných 11,5 milióna amerických dolárov. Tomu sa hovorí americký úsmev!

ZLATÝ SLÁVIK

Keď povieme zlatý slávik, aj na Slovensku nám asi ako prvý napadne Karel Gott. V Amerike by to mohol byť Bruce Springsteen. Svoj jedinečný hlas si veľmi cení, a to na celých 9,3 milióna dolárov. To je výška poistky, ktorú na svoj famózny hlas Bruce uzavrel. A keď už bola reč o „Zlatom Kájovi“, ani ten nič nenecháva na náhode. Ak by sa niečo nedajbože stalo jeho hlasivkám, aj on má špeciálnu poistku – veď zrušiť dôležité vystúpenia nie je len tak!

RYTMUS ŽIVOTA

Rapper Rytmus, civilným menom Patrik Vrbovský, žije, ako to už u rapperov býva, naplno! Pri testovaní nového športiaka v roku 2018 sa mu podarilo skončiť v priekope. Patrik i auto prežili a ani jednému sa nestalo nič extra vážne, a hlavne – luxusný športiak z požičovne bol poistený. To sa nám uľavilo!

POISŤOVACIA DIVA

Ak je niekto Diva s veľkým D, tak je to Američanka Mariah Carey. Tá sa umiestnila na jednej z najvyšších poisťovacích priečok, keď si v roku 2006 nechala poistiť nohy na rovných 810 miliónov dolárov. Nebol to len obyčajný vrtoch, ale reakcia na to, že sa stala tvárou nemenovanej značky zameranej na holiace strojčeky.

Mariah sa stala tvárou a áno, nohami, kampane s názvom „Nohy ako bohyňa“. Nečudo, tento napohľad excentrický ťah bol veľmi pragmatický. A drahý! To je celá Mariah!

ĎALŠIE NOHY DO POHODY

Keď sme už pri nohách, zostaňme pri futbale. Každý vie, že pri tomto športe sú nohy ako pracovný nástroj nedoceniteľné, a ešte dupľom, ak máte v občianskom napísané David Beckham. Traduje sa, že poistka, ktorú na jeho nohy uzavrel Real Madrid, za ktorý David hral v rokoch 2003 – 2007, presiahla 103 miliónov dolárov, teda sumu, ktorú v roku 2009 klub zaplatil za Christiana Ronalda. Neskôr Beckham „dopoistil“ celé svoje telo, celková výška poistky vraj bola 195 mil. dolárov. Byť krásny ako Adonis môže byť občas dosť drahé.

NA TURNÉ JEDINE CELÁ A HLAVNE POISTENÁ

A máme tu ďalšiu celebritu na holenie (nôh)! Tentoraz mladú talentovanú speváčku Taylor Swift. V roku 2015 mala iba 28 rokov, ale už si nechala poistiť nohy pred svojím svetovým turné. Na koľko? Oproti predchádzajúcim kolegom na smiešnych 44 miliónov dolárov. Taylor, nebuď trochárka – nabudúce znova a lepšie. Teda vyššie, dobre?

ZLATÝ ZADOK

Traduje sa, že najdrahšie poistený zadok na svete patrí latino dive Jennifer Lopez. Ak ste o tejto mestskej legende ešte nepočuli, potom vás podozrievame, že ste žili posledných pätnásť rokov zatvorení v podzemnej kobke alebo amišskej komunite bez prístupu k televízii a internetu. Pred tromi rokmi túto legendárnu klebetu síce samotná Jennifer poprela v zábavnej šou Jamesa Cordena „Carpool Karaoke“, ako to však bolo naozaj? To už asi naveky vekov zostane poisťovacím tajomstvom.

ZLATÝ ZADOK A POISŤOVACÍ PREŠĽAP ZA MILIÓNY

Kto nám tu chýbal? Svetová kráľovná celebrít, jej výsosť Kim Kardashian. Hrdá nositeľka legendárneho instagramového zadku je vraj poistená na 21 miliónov dolárov. Aby aj nie, keď sa stal jej ikonickým poznávacím znamením a inšpiroval milióny dievčat a influenceriek po celom svete. S Kim je spojený však aj jeden pikantný poisťovací škandálik. V októbri minulého roka prebehla médiami správa, že Kimina poisťovacia spoločnosť podáva žalobu na jej osobného strážcu. O čo išlo? Ak ste pravidelnými konzumentmi správ z popkultúry, potom vám iste neunikla kauza z roku 2016, keď bola Kim v Paríži počas týždňa módy okradnutá o šperky a hotovosť v hodnote 10 miliónov dolárov! Podľa poisťovacej spoločnosti, ktorú slávna Kardashianka využíva, išlo zo strany firmy zaisťujúcej Kiminu osobnú bezpečnosť o chybu, či dokonca nedbalosť. Podľa správy zverejnenej na spravodajskom serveri CNN podľa právnikov poisťovacej firmy nemal dokonca bezpečnostné školenie a výcvik ani vrátnik v dome, kde sa Kim prechodne zdržiavala.

A bum – kauza so žalobou na 6,1 milióna dolárov bola na svete! Nuž, hlavne že sa nikomu nič nestalo.