Asistenčné služby ako náplasť na patálie každodenného života

Život
Zabuchli ste si dvere od bytu a musíte zháňať zámočníka. Okrem toho vám odíde práčka. Rozhodnete sa, že si od stresu oddýchnete na bicykli, ale počas cesty sa vám pretrhne reťaz. Predchádzajúce vety síce znejú ako nočná mora, no môže vás upokojiť aspoň pocit, že na riešenie podobných situácií nemusíte byť sami. Riešením sú asistenčné služby, ktoré vás pred životnými komplikáciami síce neochránia, ale pomôžu vám aspoň zmierniť ich následky.

Vďaka asistenčným službám budete mať aj nepríjemné situácie pod kontrolou. Väčšina z nás si pod spojením asistenčné služby predstaví pomoc pri riešení nepríjemných situácií pri cestovaní – nepojazdné auto, defekt alebo zabezpečenie náhradného vozidla. S asistenčnými službami sa však stretnete aj v súvislosti s cestovným poistením, poistením nehnuteľnosti a domácnosti alebo životným poistením. V akých nečakaných situáciách môžete asistenčné služby využiť?

IT asistencia

Všetci vám dookola opakujú, aby ste si dáta zálohovali. Napriek tomu mnohí z nás túto radu vytrvalo ignorujú. Až dovtedy, kým z počítača – čáry-máry fuk – nezmizne rozpísaná záverečná práca alebo fotky z posledných desiatich rokov. Zostanú nám len výčitky a uplakané oči. S pripoistením Kyber a IT asistencie poisťovne UNIQA to tak byť nemusí.

Špecialisti sa pokúsia obnoviť čo najviac dát z vášho poškodeného pamäťového zariadenia, pomôžu vám, keď váš počítač alebo telefón napadne hacker či vírus alebo niekto zneužije vašu platobnú kartu. Pri technických problémoch sa vám môžu hodiť aj konzultácie na diaľku a prinajhoršom vám asistenčná služba pomôže pri kyberšikane alebo stalkingu.

kyber poistenie

Pre vášnivých cyklistov

Radi jazdíte na bicykli? Bola by škoda, aby vám defekt pokazil celý výlet. S pripoistením Cykloasistencia môžete jazdiť na bicykli bez obáv. Služba sa o vás postará v prípade poruchy alebo nehody, zaistí vám aj odvoz bicykla z miesta nehody. A najlepšie na tom je, že máte nárok na neobmedzený počet zásahov, takže nie ste ničím limitovaní.

Nočná mora každej domácnosti

Zabuchnuté dvere. Samozrejme najlepšie, keď bývate sami alebo celá rodina odišla na víkend preč. Takáto situácia sa vám môže ako naschvál pritrafiť v štátny sviatok a ešte k tomu v nočných hodinách. Cena za zámočníka má v takýchto prípadoch tendenciu stúpať do závratných výšin. V rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti však máte v prípade zablokovaných dverí nárok na nonstop pomoc.

Inštalatér, elektrikár, plynár

V poistení nehnuteľnosti a domácnosti od UNIQA je zahrnutá aj asistencia v prípade úniku vody, technickej poruchy alebo pokazeného kúrenia. Pri problémoch v domácnosti sa tak máte na koho spoľahnúť. A v prípade neobývateľného bytu, napríklad pre potopu alebo požiar, vám poisťovňa zaistí aj náhradné ubytovanie, aby ste boli vy aj vaše veci v suchu.

Pokazená chladnička alebo práčka

V každej domácnosti sa z času na čas niečo pokazí. Prestane fungovať chladnička s mrazničkou, umývačka riadu a ako naschvál prestane fungovať aj práčka. Utiahnuť celú domácnosť a popritom kúpiť akoby mimochodom ešte zopár nových spotrebičov môže byť finančne naozaj náročné. Vedeli ste, že ak máte spotrebiče mladšie ako sedem rokov, máte v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti UNIQA nárok na ich opravu?

Nárok na zabezpečenie opravy máte aj pri poruchách kotla, bojlera alebo klimatizácie mladších ako desať rokov.

Asistenčná služba ako pomoc pri deratizácii a dezinsekcii

Dovolenku si skvele užijete, vrátite sa domov a čože to? Na tele si všimnete svrbiace vyrážky. V batožine s vami pravdepodobne pricestovali aj ploštice či šváby. Ak problém nebudete okamžite riešiť, zamoria vám celú domácnosť a zbaviť sa ich bude veľmi náročné. A čo v prípade, ak sa zapáči vo vašom dome či byte myšiam a rozhodnú sa vytvoriť si v ňom hniezdo? Ani sa nenazdáte, a vaša domácnosť bude čoskoro plná hlodavcov.

asistenčné služby domácnosť

Striasate sa už len pri pomyslení na takýchto nezvaných hostí? Riešiť podobné záležitosti nie je príjemné a dúfame, že ani nebudete musieť. Ak by však predsa áno, môžete sa spoľahnúť na asistenčné služby poisťovne UNIQA, ktorá vám problémy s premnoženými hlodavcami alebo hmyzom pomôže vyriešiť.

Bez ohľadu na nepríjemnosti nezabudnite, že ak máte uzavreté poistenie s asistenčnými službami, nie ste v tom sami. Ušetria vám zbytočný stres a pomôžu vyriešiť všetky patálie.

Foto: Pexels.com