7 druhov moderných matiek. Aká je tá vaša?

Budúcnosť, Životný štýl
Naša spojka zo sveta ľudí pod dvadsať si urobila poriadok v matkách. Vo svojej i tých ostatných. A vyšla jej z toho dosť drsná typológia. Čítajte s čím dnešná mládež musí žiť! 1. Matka kamoška Patríte medzi silno ohrozený druh, ktorý neuznáva zákazy. Medzi mládežou ste obľúbená, pretože nič nehrotíte. Pre svoje deti chcete plnohodnotný život […]

Naša spojka zo sveta ľudí pod dvadsať si urobila poriadok v matkách. Vo svojej i tých ostatných. A vyšla jej z toho dosť drsná typológia. Čítajte s čím dnešná mládež musí žiť!

1. Matka kamoška

Patríte medzi silno ohrozený druh, ktorý neuznáva zákazy. Medzi mládežou ste obľúbená, pretože nič nehrotíte. Pre svoje deti chcete plnohodnotný život a tak im alkohol a cigarety nezakazujete. Sama totiž húlite od dvanástich. Vašou silnou stránkou je nepochybne mladistvý vzhľad , tým svoje deti často dostávate do rozpakov. Oblečenie nakupujete zväčša v New Yorkeri a veľkú časť vášho šatníka tvoria tigrie legínsy a čipkované tričká. Na nohách nosíte len tenisky značky NIKE, pretože presne tie teraz fičia. To vám okrem iného potvrdzujú i priatelia na sociálnych sieťach, ktorí sú zväčša spolužiakmi vašich detí.

2. Matka stíhačka

Svoje deti máte v telefóne na rýchlej predvoľbe. Zdieľate s nimi každé prdnutie a netrpezlivo čakáte na pípnutie prichádzajúcej odpovede. Pokiaľ nepríde do dvoch minút, voláte políciu a vyhlasujete celoštátne pátranie. Vašimi špionážnymi zručnosťami, ktoré hrdo nazývate šiestym zmyslom, by nepohrdol žiadny detektív. Manžel by sa pred vami neschoval ani vo vojenskom kryte. V každom prípade, keď vybuchnete, ste nebezpečnejšia ako atómová bomba.

3. Matka diktátorka

Slovo demokracia sa vo vašom slovníku nevyskytuje. Každý člen domácnosti vie, kto má u vás doma rozhodujúci hlas. Vaše deti sú vzorné. Každé ráno stoja v pozore a čakajú na rozkazy. Za tie roky strávené s vami si už vytvorili na krik a nadávky imunitu. Okrem toho od vás pochytili desiatky rozmanitých slov. Tie pred vami samozrejme hovoriť nemôžu. Avšak svojim spolužiakom hrdo slúžia ako bohatý slovník vulgarizmov. Pocit moci vás uspokojuje lepšie ako váš manžel. Toho máte skôr ako trofej, ktorá sa vám nikdy neodváži klásť odpor. Zatiaľ čo potichučky umýva riad , dúfa, že mu večer dovolíte sledovať futbal.

4. Matka someliérka

Niekto zbiera známky, vy fľaše od rumu. Zakladáte si na pevnom zdraví a tak červené víno popíjate po litroch. Preventívne. Ste ekonomicky založená. Nielenže pijete len domácu pálenku, ale tiež pravidelne triedite tony skla. Miesto zubnej pasty kloktáte Absint. Nepoškodíte si ďasná a navyše sa zbavíte stresu hneď zrána. Vaše deti sú dokonale samostatné.  Život nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou. Na to svojich potomkov pripravujete už od narodenia. Desiatu do školy si robia sami a keďže nechcú, aby ste umreli hladom, uvaria niečo aj vám. Vďaka nadmernej konzumácii vodky počas tehotenstva, sú aj tak všetci hyperaktívni, tak vás vydržia obskakovať po celý deň.

5. Matka rodička

So svojimi piatimi deťmi idete všetkým hrdo príkladom. Rodíte predsa nových daňových poplatníkov. Jožko, Tomáš, Jakub, Lukáš alebo Peťo? Na menách príliš nezáleží. Keď zakričíte čokoľvek , budete mať päťkrát väčšiu šancu, že vás aspoň jeden z nich nebude ignorovať. Varíte nonstop, napriek tomu vaše potomstvo neustále umiera hladom. U vás doma platí jediné pravidlo. Silnejší prežije! Nikdy nie ste sama. V kuchyni, obývačke či na záchode – vaše dieťa si vás vždy nájde. Ale pozor! Toto pravidlo opačne neplatí. Keď niečo potrebujete vy, zrazu ste bezdetná.

6. Matka upratovačka

Žijete v mylnej predstave, že rovnakou genetickou vadou trpia aj vaše deti. Nútite ich do domácich prác a prehnanej hygieny. Namiesto ponožiek od vás k Vianociam dostávajú litre antibakteriálneho mydla. Nebezpečie predsa číha hneď za prahom vašich naleštených dverí. Zvieratá sú v domácnosti pasé. Chlpy netolerujete ani u svojho manžela. Doma dezinfikujete každý pohár, u “kontaminovaných” susedov pijete radšej rovno z fľaše. A postojačky! Ste totiž presvedčená, že ich gauč je plný roztočov. Vašou kuchyňou sa šíri vôňa čistiacich prostriedkov, ktoré možno budia pocit čistoty, ale zároveň sa u vás návšteva cíti ako na lekárskej prehliadke. Po ich odchode samozrejme dezinfikujete celý byt. Dvakrát.

7. Matka opatrovateľka

Vaše deti sú rozmaznaní ufňukanci bez štipky ctižiadostivosti. A je to hlavne vaša chyba, zhýčkali ste ich totiž prehnanou starostlivosťou. Zatiaľ čo ich vrstovníci liezli po stromoch a hrali sa na vojakov, vaše ratolesti si s babičkou vykladali karty. I v pätnástich ich stále obliekate. Kvôli okuliarom a károvaným svetrom sú terčom šikany medzi spolužiakmi. Pravidelným umývaním rúk ste ich navyše zbavili akejkoľvek imunity, a tak je dosť možné, že umrú skoro. Najskôr na následky soplíkov.