Zlomený kľúč alebo úraz maznáčika? Aj týchto šesť vecí už dnes kryjú poistky

Bývanie
Poistenie domácnosti kryje okrem spotrebičov alebo drahých šperkov dnes už aj mnoho ďalších vecí, o ktorých možno ani netušíte.

Poistky – každý vie, že je dobré ich mať, ale venujeme ich výberu dostatočnú pozornosť? V tomto článku si vymenujeme hneď niekoľko nepríjemností, ktorých riešenie vám môže výber optimálneho poistenia uľahčiť.  

1. Strata dát a ich obnovenie

Kto doteraz nezažil hrôzu z kompletnej straty obsahu svojho počítača, možno ani neuvažuje o zálohovaní dát. Našťastie už domáca poistka chráni aj tých, ktorí si svoje dokumenty na externé zariadenie alebo cloudové úložisko nenahrali. V prípade, že vaše súbory zdanlivo nenávratne zmiznú, stačí zavolať do poisťovne. Možnosť, že sa podarí aspoň časť z nich vrátiť späť totiž stále existuje. A v prípade, že sa to nepodarí, môžete za ne získať aspoň odškodné. Aj v tomto prípade je však najlepšou poistkou prevencia.  

2. Vandalizmus 

Garážové dvere, holé múry – miesta, ktoré sú pre sprejerov „výzvou“. Môžeme polemizovať o tom, či je graffiti umenie, ale sme si istí, že len čo sa objaví na vašom dome, budete v tom mať navždy jasno. Nie vždy sa dá zabrániť tomu, aby si práve z vášho majetku niekto urobil maliarske plátno, ale rozhodne sa dá zabrániť, aby ste museli odstránenie nevyžiadaného diela platiť sami.  

3. Zlomený kľúč v zámku

Predstavte si, že sa ráno ponáhľate na električku, ale márnosť šedivá, kľúč sa pri zamykaní zlomí rovno v zámku a vy nemôžete ísť do roboty. Viac asi netreba hovoriť, nepríjemná situácia ako vyšitá. Aj pre tieto prípady našťastie existuje poistenie. Situácia je síce aj tak nemilá, ale aspoň vám odpadne stres zo zháňania zámočníka a platenia za nové zámky a kľúče. Poisťovňa vám prostredníctvom sprievodnej asistenčnej služby zaistí všetko potrebné.  

Vedeli ste, že v rámci poistenia domácnosti UNIQA máte k dispozícii aj tzv. Žolíka? Pokiaľ vám konkurencia ponúkne poistenie udalosti, ktoré UNIQA neponúka, poisťovňa vám plnenie kompenzuje. Poistenie domácnost si môžete vybaviť za pár minút online na stránkach UNIQA. 

4. Deratizácia a dezinsekcia domácnosti

Už ste konečne prestali kritizovať partnera a deti za to, že nechávajú nedojedené potraviny v špajze a zmierili ste sa s tým, že máte doma minimálne jedného pekelne rafinovaného Jerryho? Zaobstarať si k nemu ešte Toma asi nie je riešenie a pasce na myši nemusia vždy fungovať. Poistenie domácnosti našťastie myslí aj na tieto prípady. Nebojte sa pozvať si do bytu deratizátora alebo si objednať dezinsekciu. Poisťovňa vás istí.  

5. Nečakaná návšteva veterinára

Akoby nestačilo, že sa váš milovaný pes, mačka, zajko či morča zranili, pri pohľade na účet sa vám zatmie pred očami. Jednoducho nešťastie priťahuje ďalšie nešťastie. V prípade úrazu vášho domáceho maznáčika našťastie stačí zavolať do poisťovne a tá do dohodnutej hodnoty náklady preplatí. Smútok vám to síce nevylieči, ale aspoň vám zostane v peňaženke na pekné bolestné.  

6. Výpadok nájomného

Nečakaný požiar, vetrom strhnutá strecha alebo byt po pás vo vode. To všetko môže byť nočnou morou pre majiteľov objektov, ktorí sa svoje nehnuteľnosti rozhodli prenajímať a z nájomného napríklad splácať hypotéku. Chcete pokojne spať? Máme pre vás recept a ním je samozrejme vhodné poistenie nehnuteľnosti. Pokiaľ vás dramatická živelná udalosť obrala o príjem z prenájmu vášho objektu, môžete sa s poisťovňou dohodnúť na prípadnej náhrade. 

Dobrou správou je, že takmer všetko už dnes môžete zariadiť z pohodlia domova bez toho, aby ste sa zdvihli od počítača. A v ušetrenom čase si môžete napríklad zameditovať! 

Foto: Dominic Buccilli (Pexels.com)