AXA Patalie.sk Patalie.sk poistka proti nude
f

Odoberajte náš newsletter

Nič to nestojí a už vám nikdy neutečie žiadny prima článok.

hľadať

Redakcia

Michal Schindler

Michal Schindler

Progresívny pesimista

Opravár číslicovo riadených obrábacích strojov, psovod, denníkový novinár, študent žurnalistiky a filozofie, lifestylový novinár, samozvaný literárny kritik, reklamný textár, šéfredaktor ČILICHILI a korporátny manažér. Okrem toho vášnivý čitateľ, poslucháč najrôznejších hudobných štýlov, nadšený vodič a otec dvoch pekelných anjelikov.

Alice Kavková

Alice Kavková

Živí sa skákaním cez gumu

Vyštudovala herectvo, roky hrala v divadle a potom 8 rokov pracovala ako redaktorka v televízii. Na materskej si začala písať blog Maminator.cz a blogovaniu sa venuje dodnes. Pre Facebookovú stránku Maminátor natočila 50sekundové video o tom, ako skáče cez gumu. Za desať dní ho videlo 1 000 000 ľudí. Chytila virál za pačesky a začala vyrábať skákaciu gumu s návodom. To jej nestačilo, a preto založila rodinnú značku 4 Kavky, pod ktorou predáva staré detské hry v modernom dizajne a s vychytanými návodmi. Nadto stále píše na tie internety a chystá aj tlačenú knihu o retrohrách.

Alice Krajčírová

Alice Krajčírová

Scenáristka z Vysočiny (alebo z iného sveta)

V štrnástich napísala na chate pri svite sviečky ručne štrnásť stránok knihy, ktorá mala byť pokračovaním Pána Prsteňov. Od tej chvíle píše stále a dúfa, že Magický kruh raz uzrie svetlo sveta. Zatiaľ doštudováva filmovú scenáristiku, produkuje články hlavne o kultúre, filmoch a VR. Filmy aj píše a dramaturguje, teraz napríklad celovečerný hororový muzikál o chyžnej závislej na Tinderi, inak fotí, kolážuje, usporadúva blšie trhy, chodí na koncerty, miluje mystériá a cestovanie za nimi. Najviac zo všetkého by chcela vymýšľať a nakrúcať hudobné klipy.

Aneta Srdínková

Aneta Srdínková

Redakčné srdiečko

Milovníčka koní, psov, zábavných parkov a histórie. V aute jazdí rýchlo ako prasa a nosí divoko farebné ponožky. Chcela by sa na jeden deň ocitnúť medzi Tudorovcami, prípadne si s Audrey Hepburn užiť Prázdniny v Ríme alebo raňajkovať pred výkladom u Tiffanyho.

Eva Srpová

Eva Srpová

Autofanatička

Zamilovala se do aut a zatoužila o nich psát, což už dělá skoro patnáct let. Začínala v české verzi nejstaršího motoristického časopisu na světě, Autocaru. Má řidičák i na traktor a kamion, ve volném čase se ale aktuálně těší ze 40 let staré klasické motorky a italského skútru. Občas jí internetoví hejtři pošlou k plotně, kam přeci ženská patří víc než k motorům, a to ji vždy pobaví, protože jednou z jejích dalších vášní je pečení. Taky hraje divadlo a zpívá v kapele.

Eva Vogelová

Eva Vogelová

Moravská náplavka

Od puberty sa túžila stať redaktorkou. Pošťastilo sa jej to v spoločnosti Elite Date, kde sa už druhý rok hrá na expertku na vzťahy. Okrem svojich odborných milostných expertíz sa podieľa vlastnou tvorbou na hudobnom a lifestylovom portáli Koule.cz. Vo voľnom čase robí opatrovateľku svojmu šesťročnému bratovi. Renesančný človek.

Filip Soukup

Filip Soukup

Architekt života

Náš špecialista na stavbovedu. Seriózny a naozajstný Ing. Arch., držiteľ ocenenia Stavba roka 2000 za objekt Šiškov mlyn vo Vanove u Telča.

Ivan Remiáš

Ivan Remiáš

Cezpoľný internista

Jacob Tetzeli

Jacob Tetzeli

Hľadač jazykových pokladov

Po štúdiu publicistiky si šiel predĺžiť mladosť na poľnohospodárku a teraz tam pod odborným dozorom pozerá, kde, čo a ako v tej prírode lieta. Rád upozorňuje na skryté súvislosti. Osud mu ako pátracie pomôcky pre lov vyššie spomínanej koristi priklepol slabosť pre biológiu, záujem o históriu a folklór, vášeň pre všetko ľudské, okrem drám, a úplne, ale naozaj len celkom maličkú štipku kreativity.

Jan Charouz

Jan Charouz

SPEED

Automobilový pretekár, televízny komentátor F1 aj šéfkuchár. Honza je náš špecialista na benzín. Charouzovia to majú v génoch.

Jan Strmiska

Jan Strmiska

EXPLORER

Šéfoval časopisu T3, Tomorrow's Technology Today. Roky testoval dievčatá a mal na starosti módu v Maximovi. Jeho najnovší projekt je elektronická hudobná pilulka Audiopill. Keď ju prehltnete, búši vo vašich vnútornostiach v dopredu nastavenom rytme BPM.

Jan Uhlík

Jan Uhlík

Gamer

Pri vytváraní postavy si vybral povolanie písača. Hlavne kvôli väčšiemu bonusu pri inteligencii a stamine. Tiež sa mu páčilo koreňové kúzlo "píš". Tápal medzi špecializáciou básnika a redaktora. Talent "ukáž svetu pravdu" ale zvíťazil nad "zberačom dievčenských sŕdc". Takže už 5 rokov prechádza lokality po Českej republike a zbiera eXPy, kde to len ide!

Jiří Holubec

Jiří Holubec

Publicista a hudobný nomád

Cestovateľ, milovník vinylov, DJ a vášnivý objaviteľ skrytých zákutí ľudskej duše. Pre dobrý článok rád skúsi hypnózu, krav magu a určite aj deň života v plynovej maske. Píše o všetkom, čo sa hýbe. A keď sa to nehýbe, špára do toho tak dlho, až sa to hýbať začne.

Jitka Esserová

Jitka Esserová

Bohemistka, copywriterka, matka. Miluje teplý vietor, Londýn, chlieb s maslom a Lou Reeda. Pravdu všetkých právd našla v knihe o Mackovi Pu.

Johana Křížková

Johana Křížková

V desiatich rokoch napísala prvú knižku a písmenkami sa živí tak dlho, až to nie je pekné. Písanie článkov na istý čas vymenila za ich editovanie, ale cnelo sa jej, takže už zase ďatľuje. Je spoluautorkou populárno-náučnej knihy o vzťahu duše a tela. Tie ďalšie vraj prídu, až na ne bude mať čas. Ten, ktorý si našetrí, zatiaľ venuje svojim dvom jedináčikom (27 a 9 rokov), cestovaniu a obdivovaniu života vo všetkých jeho formách.

Kateřina Linhardtová

Kateřina Linhardtová

Grammar narcis

Rada píše a ešte radšej opravuje ostatných. Bývalá redaktorka a súčasná copywriterka miluje češtinu, angličtinu a svojho jednookého kocúra.

Kateřina Wackermannová

Kateřina Wackermannová

Tá, ktorá stále niečo žerie

Keď práve nebehá po ihrisku so šiškou alebo nelieta na bajku po trailoch, tak píše. Najviac ju poteší, keď dostane kopačky a keď prežije celý jeden týždeň bez nového zranenia.

Ludmila Hamplová

Ludmila Hamplová

Manželka skeptika

Je od prírody hrozne zvedavá, a tak nielenže píše o medicíne a ľudskom zdraví pre Zdravotnickydenik.cz, Lidové noviny a Marie Claire, ale písanie jej vynieslo až novinársku cenu Psychiatrickej spoločnosti ČLS JEP. Miluje Hercule Poirota, smotanovú zmrzlinu, výdatný spánok a svoj veľký zverinec. Trochu sa bojí ľudí, ale vraj sa to dá liečiť.

Lumír Košař

Lumír Košař

Ostravské oko

Ôsmym rokom žije v Prahe, všetkým ale v kuse pripomína, že pochádza z Ostravy. Pracuje ako dokumentárny režisér. Má psa, rád číta a nerád varí. Voľný čas trávi s priateľmi, čo znamená pivo a pizzu z rozvozu.

Marie Barvínková

Marie Barvínková

Fashion čarodejnica

Prácu módnej redaktorky nedávno vymenila za voľnejšiu nohu. Stará sa o sociálne siete a PR butiku s udržateľnou módou, veľa času venuje svojej srdcovej záležitosti - queer filmovému festivalu Mezipatra - a rada píše o ľuďoch, veciach a trendoch, čo práve hýbu svetom. Vo voľnom čase jazdí po Česku aj po Európe, premýšľa nad ďalším tetovaním, učí sa vykladať Taroty alebo do seba pchá chlebíčky na rautoch.

Marie Frajtová

Marie Frajtová

Skutočná spisovateľka

Narodila sa v Prahe, po štúdiu žurnalistiky a mediálnej komunikácie na Fakulte sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe pracovala desať rokov v týždenníkoch Instinkt a Týden, kde mala na starosti predovšetkým kultúrne témy a rozhovory. Rok strávila v redakcii spravodajstva Českej televízie a od roku 2015 pripravuje rozhovory do magazínu Piatok Lidových novín. V novembri 2017 jej vyšla kniha Na hranici života a smrti: 25 rozhovorov s poprednými českými lekármi. Je vydatá, má štvorročného syna, a v januárí 2018 sa jej narodí druhé dieťa.

Markéta Schinkmannová

Markéta Schinkmannová

Mrkačka a pani samohlások

Vyštudovala skladbu, ale pretože jej to bolo málo (alebo veľa?) a bola zvedavá, čo sa deje inde, zatúlala sa až k PR a copywritingu. Vo voľnom čase prekladá francúzske básničky do zásuvky, hrá na klavír a zblízka pozoruje mach, les a papradie.

Martin Groman

Martin Groman

Doktor zved

Rodičia z neho chcel mať doktora, a tak sa ním stal. Ale pretože sa mu z krvi dvíha žalúdok, tak má doktorát zo starých novín. Chorým teda dokáže akurát tak čítať Peroutku. Na druhú stranu, robí to s citom, pretože okrem písania robil aj pre rozhlas.

Martin Kavka

Martin Kavka

Zberateľ slov

Pracoval ako novinár a stále sa za neho považuje. Mihol sa aj v rádiu, najdlhšie makal na tých internetoch. Stál pri zrode Sport.cz, bol šéfredaktorom českého Golf Digest. Teraz v Corporate Publishing pomáha firmám, aby boli vidieť a počuť. Okrem toho mal vždy aj pár bokoviek, napríklad webový slovník slangových a neformálnych výrazov Cestina20.cz. Baterky dobíja pri behaní - na tratiach od piatich kilometrov po maratón.

Matej Michlík

Matej Michlík

Nepostrádateľ jazykowy

Nevedúci nefunkčný člen Združenia Nič Netušiacich. Denne obrábajúci polia slovíčok, triediaca linka na existujúce a neexistujúce gramatické formy. Napájaný solárne. Úplatky: prijíma.

Natálie Veselá

Natálie Veselá

Dievča pre všetko

Certifikovaná buddhistka prišla k písaniu ako slepá k husliam. Ale je za to rada, pretože má rada oboje - ľudí aj písmenká - furt rovnako. Vyše desať rokov prispieva do časopisu ČILICHILI a medzitým vyskúšala život v niekoľkých štátoch, niekoľko rôznych profesií a zaobstarala si dnes šesťročného syna, ktorý jej poprehadzoval vesmír.

Nina Černá

Nina Černá

Latentná šoférka

Vyštudovala "socky" (sociológiu), živí sa PR a písaním. Vytrvalo pomáha svetovej ekonomike nákupmi topánok, handier a knižiek, ktoré nemá šancu nikdy prečítať. Vo voľnom čase sa venuje cynizmu, likvidácii baktérií a vírusov a sleduje najnovšie trendy v dezinfekcii a psychológii (bez vzájomného prepojenia).

Pavla Francová

Pavla Francová

Berlínská spojka

Kamoši o nej hovoria, že je germanofilka. Niečo na tom bude: po roku na gympli v severnom Nemecku ju už podivná láska neopustila a stále sa do Nemecka vracia. Ako novinárka píše ale aj o všetkom ostatnom, čo ju baví. Miluje výzvy a teší sa na to, ako jedného dňa prejde Grónskom a napíše o tom skvelú knižku.

Radek Antl

Radek Antl

Cypowriter

Píše tak dlho, že sa to na ňom podpísalo (proti svetlu pripomína písmeno I a namiesto uší má zátvorky, o čom však nerád počuje). Pre reklamky (Kofola, O2), pre weby (ČILICHILI), pre telku (Déčko) aj pre foro interno (zásuvky a koše). Čistokrvný škorpión so sklonmi k slovným hračkám, hryzavému humoru a bezzubým nápadom.

Radek Mojžíš

Radek Mojžíš

Večný študent

Pracuje ako copywriter alebo ako čokoľvek, kde nie je potrebné mať manuálne zručnosti. Má rád históriu, cestovanie a knižky. Svoj voľný čas delí medzi podrobnú analýzu nemeckého politického systému a sledovaniu Netflix.

Robin Hendrych

Robin Hendrych

Kubánsky utečenec

Priebežný študent filozofie, ktorého najväčšou ambíciou je večnosť sama. Nielen teda večnosť jeho štúdií. Bývalý projekťák pre rôzne neziskovky a občasný amatérsky dramatik. V súčasnosti najčastejšie dumá nad tým, ako srkotit psínemká.

Simona O.

Simona O.

Nežná dlaždička

Hľadá sa. Chýba jej orientačný a niekoľko ďalších zmyslov. Skúsila výšku, prácu, bohémstvo a teraz zakladá farmu zvierat. Autorka niekoľkých nikdy nenapísaných blogov.

Tereza Tancerová

Tereza Tancerová

Veliteľka odboja nenásytných jedákov

Spojka medzi svetom tínedžerov a bandou starčekov nad tridsať. Vyžíva sa v sarkazme. Jej humor nie je pre každého. Občas ho nechápe ani ona sama.

Tereza Vaisová

Tereza Vaisová

Zrezlá strana Síly

Vždy se chtěla věnovat psaní, a první příležitost se jí naskytla během studia žurnalistiky na vysoké škole. Díky semestrální reportáži, kterou na popud vedoucího práce poslala do Reportéra, je třetím rokem spolupracovnicí tohoto měsíčníku. Prvotně se zaměřovala na zdravotnictví, ale její cesta se začala ubírat i do kultury a života běžných lidí, kteří dělají neobyčejné věci. V roce 2016 se její reportáž, kterou napsala spolu s Martinou Riebauerovou, dostala mezi tři nejlepší psané reportáže roku.

Viola Černodrinská

Viola Černodrinská

Blondýna z Balkánu

Vyštudovaná antropologička bulharského pôvodu s doživotnou závislosťou na Čiernom mori, saturejke a balkánskom syre. Niekoľko rokov pracuje ako redaktorka pre lifestylové magazíny a internetové blogy. Keď práve nepíše, cestuje, behá, alebo sa prechádza so svojim bretónskym španielom Františkou.

Vojtěch Pišl

Vojtěch Pišl

Pseudopsychoneuroimunolog

Píše a prekladá o vedách, ktorých názov má aspoň desať slabík, hlavne ak sa točia okolo mozgu, myslenia, psychológie, psychoterapie, medicíny... A najlepšie je, keď sa to celé zmieša dohromady. Vo voľnom čase je otrokom svojho šteňaťa.

Vojtech Žák

Vojtech Žák

Nájomný básnik

V trinástich si z povaly pritiahol písací stroj a zahájil orchester: ďateľ na extázi v hlavnej role. Napriek námietkam rodičov (ktorí kvôli nemu nemohli spať) v sedemnástich dokončil prvý román. Mal 1 300 strán a nedal sa čítať. Nepoučil sa. Dodnes sa živí príbehmi – ako žurnalista, spisovateľ, rečník, tréner, kouč, vševed – a najviac trpia klávesnice jeho notebookov. Občas ho niektorý kolega okríkne: „Vojto, nemôžeš písať potichu?“ Môžem. Nechcem. Nebudem. Slova majú byť počuť.

Postarajte sa o svoju rodinu, pokiaľ môžete.

Život vám môže skomplikovať nielen úraz, ale aj dlhšia choroba. Aj keď si myslíte, že ste ako rybička. Nechajte nám svoje meno, telefón a profík z poisťovne AXA sa vám čoskoro ozve.

Udeľujem súhlas spoločnostiam finančnej skupiny AXA na Slovensku, tj.: AXA životní pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu, AXA pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu, AXA investiční společnost a.s., organizačná zložka Slovensko, AXA d.d.s., a.s., AXA Management Services s.r.o., organizačná zložka Slovensko so spracúvaním osobných údajov v rozsahu: meno a priezvisko, telefónne číslo s cieľom:

- ponúkať produkty týchto spoločností,
- zasielať obchodné oznámenia (elektronickou formou ponuky produktov a služieb),
- automatizovaného spracúvania osobných údajov kvôli prispôsobeniu obchodnej ponuky mojim individuálnym potrebám,
- poskytnúť osobné údaje v rovnakom rozsahu obchodnému partnerovi AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o.,
- prieskumu trhu a spokojnosti s využívanými produktmi a službami,
pričom takýto súhlas udeľujem na obdobie trvania zmluvného vzťahu s ktoroukoľvek z vymenovaných spoločností a následne aj na obdobie 5 rokov po skončení takéhoto zmluvného vzťahu. Ak sa nestanem klientom žiadnej zo spoločností AXA, udeľujem súhlas na obdobie 5 rokov od tohto udelenia.
Ďalej by sme Vás chceli informovať, že poskytnutý súhlas je dobrovoľný a môžete ho kedykoľvek odvolať, buď telefonicky na AXA linke +421 2 2929 2929, e-mailom na info@axa.sk, alebo písomne na adrese AXA, Kolárska 6, 811 06 Bratislava.
Zároveň potvrdzujete, že ste sa oboznámili s textom Informačného memoranda. Jeho znenie nájdete na webovej stránke AXA, na www.axa.sk/osobne-udaje/. (skrýt text)