AXA Patalie.sk Patalie.sk poistka proti nude
f
hľadať

Redakcia

Michal Schindler

Michal Schindler

Progresívny pesimista

Opravár číslicovo riadených obrábacích strojov, psovod, denníkový novinár, študent žurnalistiky a filozofie, lifestylový novinár, samozvaný literárny kritik, reklamný textár, šéfredaktor ČILICHILI a korporátny manažér. Okrem toho vášnivý čitateľ, poslucháč najrôznejších hudobných štýlov, nadšený vodič a otec dvoch pekelných anjelikov.

Alice Kavková

Alice Kavková

Maminátor

Vyštudovala herectvo a 8 rokov pracovala ako redaktorka v televízii. Na materskej si začala písať blog Maminator.cz a blogovaniu sa venuje dodnes. Predáva vlastné diáre a natočila päťdesiatsekundové video, ako skáče cez gumu. Počas desiatich dní ho videlo 1 000 000 ľudí.

Aneta Srdínková

Aneta Srdínková

Redakčné srdiečko

Milovníčka koní, psov, zábavných parkov a histórie. V aute jazdí rýchlo ako prasa a nosí divoko farebné ponožky. Chcela by sa na jeden deň ocitnúť medzi Tudorovcami, prípadne si s Audrey Hepburn užiť Prázdniny v Ríme alebo raňajkovať pred výkladom u Tiffanyho.

Eva Vogelová

Eva Vogelová

Moravská náplavka

Od puberty sa túžila stať redaktorkou. Pošťastilo sa jej to v spoločnosti Elite Date, kde sa už druhý rok hrá na expertku na vzťahy. Okrem svojich odborných milostných expertíz sa podieľa vlastnou tvorbou na hudobnom a lifestylovom portáli Koule.cz. Vo voľnom čase robí opatrovateľku svojmu šesťročnému bratovi. Renesančný človek.

Filip Soukup

Filip Soukup

Architekt života

Náš špecialista na stavbovedu. Seriózny a naozajstný Ing. Arch., držiteľ ocenenia Stavba roka 2000 za objekt Šiškov mlyn vo Vanove u Telča.

Ivan Remiáš

Ivan Remiáš

Cezpoľný internista

Jacob Tetzeli

Jacob Tetzeli

Hľadač jazykových pokladov

Po štúdiu publicistiky si šiel predĺžiť mladosť na poľnohospodárku a teraz tam pod odborným dozorom pozerá, kde, čo a ako v tej prírode lieta. Rád upozorňuje na skryté súvislosti. Osud mu ako pátracie pomôcky pre lov vyššie spomínanej koristi priklepol slabosť pre biológiu, záujem o históriu a folklór, vášeň pre všetko ľudské, okrem drám, a úplne, ale naozaj len celkom maličkú štipku kreativity.

Jan Charouz

Jan Charouz

SPEED

Automobilový pretekár, televízny komentátor F1 aj šéfkuchár. Honza je náš špecialista na benzín. Charouzovia to majú v génoch.

Jan Strmiska

Jan Strmiska

EXPLORER

Šéfoval časopisu T3, Tomorrow's Technology Today. Roky testoval dievčatá a mal na starosti módu v Maximovi. Jeho najnovší projekt je elektronická hudobná pilulka Audiopill. Keď ju prehltnete, búši vo vašich vnútornostiach v dopredu nastavenom rytme BPM.

Jan Uhlík

Jan Uhlík

Gamer

Pri vytváraní postavy si vybral povolanie písača. Hlavne kvôli väčšiemu bonusu pri inteligencii a stamine. Tiež sa mu páčilo koreňové kúzlo "píš". Tápal medzi špecializáciou básnika a redaktora. Talent "ukáž svetu pravdu" ale zvíťazil nad "zberačom dievčenských sŕdc". Takže už 5 rokov prechádza lokality po Českej republike a zbiera eXPy, kde to len ide!

Jiří Holubec

Jiří Holubec

Publicista a hudobný nomád

Cestovateľ, milovník vinylov, DJ a vášnivý objaviteľ skrytých zákutí ľudskej duše. Pre dobrý článok rád skúsi hypnózu, krav magu a určite aj deň života v plynovej maske. Píše o všetkom, čo sa hýbe. A keď sa to nehýbe, špára do toho tak dlho, až sa to hýbať začne.

Jitka Esserová

Jitka Esserová

Bohemistka, copywriterka, matka. Miluje teplý vietor, Londýn, chlieb s maslom a Lou Reeda. Pravdu všetkých právd našla v knihe o Mackovi Pu.

Johana Křížková

Johana Křížková

V desiatich rokoch napísala prvú knižku a písmenkami sa živí tak dlho, až to nie je pekné. Písanie článkov na istý čas vymenila za ich editovanie, ale cnelo sa jej, takže už zase ďatľuje. Je spoluautorkou populárno-náučnej knihy o vzťahu duše a tela. Tie ďalšie vraj prídu, až na ne bude mať čas. Ten, ktorý si našetrí, zatiaľ venuje svojim dvom jedináčikom (27 a 9 rokov), cestovaniu a obdivovaniu života vo všetkých jeho formách.

Kateřina Linhardtová

Kateřina Linhardtová

Grammar narcis

Rada píše a ešte radšej opravuje ostatných. Bývalá redaktorka a súčasná copywriterka miluje češtinu, angličtinu a svojho jednookého kocúra.

Ludmila Hamplová

Ludmila Hamplová

Manželka skeptika

Je od prírody hrozne zvedavá, a tak nielenže píše o medicíne a ľudskom zdraví pre Zdravotnickydenik.cz, Lidové noviny a Marie Claire, ale písanie jej vynieslo až novinársku cenu Psychiatrickej spoločnosti ČLS JEP. Miluje Hercule Poirota, smotanovú zmrzlinu, výdatný spánok a svoj veľký zverinec. Trochu sa bojí ľudí, ale vraj sa to dá liečiť.

Lukáš Etzler

Lukáš Etzler

Pepsin

Náš špecialista na siete, život v neexistujúcom vesmíre a spisovný jazyk. Caramba, caracho, ein whiskey!

Lumír Košař

Lumír Košař

Ostravské oko

Ôsmym rokom žije v Prahe, všetkým ale v kuse pripomína, že pochádza z Ostravy. Pracuje ako dokumentárny režisér. Má psa, rád číta a nerád varí. Voľný čas trávi s priateľmi, čo znamená pivo a pizzu z rozvozu.

Marie Barvínková

Marie Barvínková

Fashion čarodejnica

Prácu módnej redaktorky nedávno vymenila za voľnejšiu nohu. Stará sa o sociálne siete a PR butiku s udržateľnou módou, veľa času venuje svojej srdcovej záležitosti - queer filmovému festivalu Mezipatra - a rada píše o ľuďoch, veciach a trendoch, čo práve hýbu svetom. Vo voľnom čase jazdí po Česku aj po Európe, premýšľa nad ďalším tetovaním, učí sa vykladať Taroty alebo do seba pchá chlebíčky na rautoch.

Marie Frajtová

Marie Frajtová

Skutočná spisovateľka

Narodila sa v Prahe, po štúdiu žurnalistiky a mediálnej komunikácie na Fakulte sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe pracovala desať rokov v týždenníkoch Instinkt a Týden, kde mala na starosti predovšetkým kultúrne témy a rozhovory. Rok strávila v redakcii spravodajstva Českej televízie a od roku 2015 pripravuje rozhovory do magazínu Piatok Lidových novín. V novembri 2017 jej vyšla kniha Na hranici života a smrti: 25 rozhovorov s poprednými českými lekármi. Je vydatá, má štvorročného syna, a v januárí 2018 sa jej narodí druhé dieťa.

Markéta Schinkmannová

Markéta Schinkmannová

Mrkačka a pani samohlások

Vyštudovala skladbu, ale pretože jej to bolo málo (alebo veľa?) a bola zvedavá, čo sa deje inde, zatúlala sa až k PR a copywritingu. Vo voľnom čase prekladá francúzske básničky do zásuvky, hrá na klavír a zblízka pozoruje mach, les a papradie.

Martin Kavka

Martin Kavka

Zberateľ slov

Pracoval ako novinár a stále sa za neho považuje. Mihol sa aj v rádiu, najdlhšie makal na tých internetoch. Stál pri zrode Sport.cz, bol šéfredaktorom českého Golf Digest. Teraz v Corporate Publishing pomáha firmám, aby boli vidieť a počuť. Okrem toho mal vždy aj pár bokoviek, napríklad webový slovník slangových a neformálnych výrazov Cestina20.cz. Baterky dobíja pri behaní - na tratiach od piatich kilometrov po maratón.

Natálie Veselá

Natálie Veselá

Dievča pre všetko

Certifikovaná buddhistka prišla k písaniu ako slepá k husliam. Ale je za to rada, pretože má rada oboje - ľudí aj písmenká - furt rovnako. Vyše desať rokov prispieva do časopisu ČILICHILI a medzitým vyskúšala život v niekoľkých štátoch, niekoľko rôznych profesií a zaobstarala si dnes šesťročného syna, ktorý jej poprehadzoval vesmír.

Nina Černá

Nina Černá

Latentná šoférka

Vyštudovala "socky" (sociológiu), živí sa PR a písaním. Vytrvalo pomáha svetovej ekonomike nákupmi topánok, handier a knižiek, ktoré nemá šancu nikdy prečítať. Vo voľnom čase sa venuje cynizmu, likvidácii baktérií a vírusov a sleduje najnovšie trendy v dezinfekcii a psychológii (bez vzájomného prepojenia).

Pavla Francová

Pavla Francová

Berlínská spojka

Kamoši o nej hovoria, že je germanofilka. Niečo na tom bude: po roku na gympli v severnom Nemecku ju už podivná láska neopustila a stále sa do Nemecka vracia. Ako novinárka píše ale aj o všetkom ostatnom, čo ju baví. Miluje výzvy a teší sa na to, ako jedného dňa prejde Grónskom a napíše o tom skvelú knižku.

Radek Antl

Radek Antl

Cypowriter

Píše tak dlho, že sa to na ňom podpísalo (proti svetlu pripomína písmeno I a namiesto uší má zátvorky, o čom však nerád počuje). Pre reklamky (Kofola, O2), pre weby (ČILICHILI), pre telku (Déčko) aj pre foro interno (zásuvky a koše). Čistokrvný škorpión so sklonmi k slovným hračkám, hryzavému humoru a bezzubým nápadom.

Radek Mojžíš

Radek Mojžíš

Večný študent

Pracuje ako copywriter alebo ako čokoľvek, kde nie je potrebné mať manuálne zručnosti. Má rád históriu, cestovanie a knižky. Svoj voľný čas delí medzi podrobnú analýzu nemeckého politického systému a sledovaniu Netflix.

Robin Hendrych

Robin Hendrych

Kubánsky utečenec

Priebežný študent filozofie, ktorého najväčšou ambíciou je večnosť sama. Nielen teda večnosť jeho štúdií. Bývalý projekťák pre rôzne neziskovky a občasný amatérsky dramatik. V súčasnosti najčastejšie dumá nad tým, ako srkotit psínemká.

Simona O.

Simona O.

Nežná dlaždička

Hľadá sa. Chýba jej orientačný a niekoľko ďalších zmyslov. Skúsila výšku, prácu, bohémstvo a teraz zakladá farmu zvierat. Autorka niekoľkých nikdy nenapísaných blogov.

Tereza Tancerová

Tereza Tancerová

Veliteľka odboja nenásytných jedákov

Spojka medzi svetom tínedžerov a bandou starčekov nad tridsať. Vyžíva sa v sarkazme. Jej humor nie je pre každého. Občas ho nechápe ani ona sama.

Vojtěch Pišl

Vojtěch Pišl

Pseudopsychoneuroimunolog

Píše a prekladá o vedách, ktorých názov má aspoň desať slabík, hlavne ak sa točia okolo mozgu, myslenia, psychológie, psychoterapie, medicíny... A najlepšie je, keď sa to celé zmieša dohromady. Vo voľnom čase je otrokom svojho šteňaťa.

Postarajte sa o svoju rodinu, pokiaľ môžete.

Život vám môže skomplikovať nielen úraz, ale aj dlhšia choroba. Aj keď si myslíte, že ste ako rybička. Nechajte nám svoje meno, telefón a profík z poisťovne AXA sa vám čoskoro ozve.

Dobrovoľne poskytujem súhlas spoločnostiam Creative Dock s.r.o., Inter Partner Assistance, S.A., AXA Assistance CZ, s.r.o., AXA životní pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu, AXA pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu, AXA d.d.s., a.s., AXA d.s.s., a.s., AXA Services, s.r.o. a AXA investiční společnost a.s., organizačná zložka Slovensko (spoločne ďalej len „Spoločnosť“), so spracovaním mojich vyššie uvedených údajov v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov na marketingové a obchodné účely Spoločnosti po dobu 5 rokov, a to priamo alebo prostredníctvom finančných sprostredkovateľov a zmluvných partnerov Spoločnosti. Viac informácií o ochrane osobných údajov. (skrýt text)

Príručky na stiahnutie
obrazek

Ako dať životu nový smer

Stiahnuť
obrazek

Ako si správne nastaviť životné poistenie

Stiahnuť
obrazek

Ako si udržať zdravý rozum

Stiahnuť