AXA Patalie.sk Patalie.sk poistka proti nude
f

Odoberajte náš newsletter

Nič to nestojí a už vám nikdy neutečie žiadny prima článok.
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

hľadať

Odpočinok pri televízii vám paradoxne môže uškodiť

„Keď ja si pri tých Oteckoch vždy tak výborne oddýchnem, úplne vypnem mozog.“ Túto ospravedlňujúcu vetu počul (alebo dokonca aj sám vyslovil) počas posledných dvoch rokov vysielania a viac ako 250 epizódach tohto seriálu hádam každý. Dá sa však pri Oteckoch oddychovať? A je vôbec „vypnutie mozgu“ to, čo naozaj potrebujeme? Ako sa má vlastne správne oddychovať?
Nie, neodchádzajte od tohto článku, ani keď vám slovenská telenovela fakt nič nehovorí. Týka sa to aj vás, fanúšikov Netflixu a všetkých ostatných, ktorí po návrate domov automaticky zapínate televízor alebo notebook. Aj keď argumentujete kvalitou programov, ktoré sledujete, nemení to nič na tom, že sledovanie televízie nie je pre organizmus úplne vhodným odpočinkom. A to aj napriek tomu, že sa pri nej po dni plnom stresu cítite príjemne a uvoľnene.

Radi po práci ,,vypínate mozog“ pred televíznou obrazovkou? Predstava, že prídete po náročnom dni domov, zaboríte sa do kresla a necháte sa unášať na vlnách obľúbeného seriálu, je určite lákavá. Váš mozog však nevypína, zostáva aktívny. Hoci sa nám zdá, že sa pri televízii bavíme, podľa rôznych výskumov máme po jej vypnutí len málokedy lepšie náladu ako na začiatku. Existuje teda nejaká správna verzia odpočinku?

Celý článok si prečítajte tu.