AXA Patalie.sk Patalie.sk poistka proti nude
f

Odoberajte náš newsletter

Nič to nestojí a už vám nikdy neutečie žiadny prima článok.
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

hľadať

Kašlite na Chorvátsko! Otestovali sme adrenalín v Slovinsku

Canyoning, rafty a rozhovor s profesionálnym horským vodcom Slovinsko. Maličký štát niekde po ceste do Chorvátska. Majú Alpy, euro a tak trochu im rozumiete. A predovšetkým majú mestečko Bovec a rovnako sa volá i celý kraj okolo. Tu sú zábery z toho, čo sme vyskúšali, a tiež náš rozhovor s Matejom Sottnerom, ktorý nás kaňonom […]

Canyoning, rafty a rozhovor s profesionálnym horským vodcom

Slovinsko. Maličký štát niekde po ceste do Chorvátska. Majú Alpy, euro a tak trochu im rozumiete. A predovšetkým majú mestečko Bovec a rovnako sa volá i celý kraj okolo.

Tu sú zábery z toho, čo sme vyskúšali, a tiež náš rozhovor s Matejom Sottnerom, ktorý nás kaňonom sprevádzal. Tento český profesionálny vodca pracuje pre Alpi Center v Bovci.

Vo videu sa tiež dozviete, aké to je s ubytovaním v mieste, koľko čo stojí, ako sa tam dohovoríte, keď viete len slovensky a čo všetko môžete v Bovci vyskúšať.

Toto miesto bolo fascinujúcim bojiskom prvej vojny. Bojová línia viedla horským masívom, zásobovanie prebiehalo kilometre dlhou ťažobnou štôlňou a vojaci trávili mesiace a roky v horách ako kamzíci, lenže s delami na chrbtoch. Vtedy strašné miesto.

A dnes sme tu. V údolí rieky Soča.

Vyskúšali sme niekoľko úžasných miestnych atrakcií. Ako napr. jazdu po drôte cez údolie s názvom zipline (test a video nájdete v našom samostatnom článku), rafty a predovšetkým skvelý canyoning. Oblečú vás do neoprenu a potom plávate, skáčete, padáte, leziete úzkou úžľabinou a ľadovo krásnou vodou ďalej a ďalej a užívate si najtesnejšie spojenie so surovou prírodou.

Vôbec neváhajte a zastavte sa v Slovinsku na pár dní cestou k moru. Alebo rovnako ako mnoho ďalších choďte rovno len do Bovca. Zoberte si horský bicykel a trekové topánky. Alebo nič a len využite to, čo tu ponúkajú miestne agentúry. Za dva mesiace tu toho prežijete viac než za mesiac pri mori.

Do Slovinska náš reportér Honza Strmiska vyrazil spolu so spriateleným cestovateľským časopisom Travel Digest. Viac podrobností nájdete v ich augustovom čísle.

A keď sami plánujete skôr polihávanie v Chorvátsku, určite sa pozrite na špičkové cestovné poistenie AXA Assistance – teraz práve s 50% zľavou. Samozrejme bude sa vám hodiť aj pokiaľ vás chlapci nalákali do slovinských hôr. Miestne adrenalínové pripoistenie vám bude ale prd platné, keď napr. so sebou švihnete o zem cestou späť na olejovej škvrne pri benzínke…

#Jan Strmiska